Aktualna sytuacja w naszej Gminie w związku z koronawirusem
12 maja 2020

Realizacja drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 4 maja (poniedziałek) czynna jest kasa Urzędu Gminy w Wohyniu. Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i ochrony, można dokonywać lokalnych wpłat w godzinach pracy urzędu.

Urząd Gminy pracuje cały czas. Wróciliśmy do wcześniejszych godzin urzędowania: poniedziałek od 8 do 16, pozostałe dni od 730 do 1530. W miarę możliwości na bieżąco wydaje się stosowne decyzje administracyjne. Jednak nadal nie funkcjonuje bezpośrednia obsługa interesantów na terenie całego urzędu, tylko w Sali konferencyjnej.

Przypominamy, że w ramach ochrony przed zarażeniem wirusem obowiązuje dezynfekcja rąk oraz maseczki na twarzy.

Od 6 maja (środa) została wznowiona działalność  Gminnej Biblioteki Publicznej w Wohyniu oraz jej Filii w Suchowoli. Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne (83 3530026), aby uniknąć oczekiwania w kolejce. W przypadku większej ilości oczekujących należy pamiętać, by zachować bezpieczną odległość. Przyjęte książki podlegają kwarantannie. Przy stopniowym znoszeniu ograniczeń nadal pozostaje zamknięta czytelnia oraz kącik prasowy.

Od 6 maja miały być otwarte w naszej gminie przedszkola – dzieci pracujących rodziców mogły skorzystać z zajęć opiekuńczych. Jednak działalność ich została ponownie zawieszona, ponieważ do przedszkoli nie zgłosiło się żadne dziecko.