Gminne Centrum Kultury w Wohyniu
17 grudnia 2019

11 listopada miało miejsce otwarcie długo wyczekiwanego przez mieszkańców Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu.
W budynku  znajdują się pomieszczenia przeznaczone na spotkania tematyczne przystosowane między innymi do: spotkań z artystami, podróżnikami, twórcami kultury, innymi ciekawymi ludźmi (pokaz slajdów, zdjęć, filmów  z projektora).

W obiekcie swoje miejsce ma Gminna Biblioteka Publiczna wyposażona w nowoczesny sprzęt, stanowiska komputerowe. Biblioteka zyskała nie tylko nowy wizerunek, ale również wyposażona została w najnowsze woluminy i z powodzeniem posłuży mieszkańcom w rozwijaniu swoich zainteresowań czytelniczych. W celu wsparcia rodziców zaplanowano  „Kącik dla maluchów”. Miejsce przyjazne dla dzieci przychodzących z dorosłymi.
Biblioteka jest czynna w następujące dni:
Poniedziałek: 10.00-16.00
Środa: 10.00- 16.30
Piątek:10.00- 16.00
Działalność GCK adresowana jest do wszystkich grup społecznych. W tym celu przy GCK przewidziało wiele kół zainteresowań, w tym między innymi: taneczne, kulinarne, wokalne, teatralne, instrumentalne, rękodzielnicze, czytelnicze jak również warsztaty, wystawy, spotkania autorskie.
Z myślą o seniorach przygotowane są lokale przeznaczone na spotkania we własnym gronie, spotkania z ciekawymi ludźmi , organizowanie uroczystości okazjonalnych. Możliwe jest  tu posłuchanie muzyki, poczytanie książki, rozwijanie twórczych pasji seniorów.
Centrum posiada wyposażone zaplecze kuchenne gdzie można przygotować kawę , herbatę  podgrzać posiłek itp.
Pomimo, że GCK jest jeszcze na etapie dopracowywania oferty programowej i spraw organizacyjnych jest to miejsce zaczyna tętnić życiem. Obecnie jest miejscem spotkań dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, czytelników, lokalnego zespołu śpiewaczego.
Gminne Centrum  Kultury otwarte będzie dla mieszkańców gminy 6 dni w tygodniu. W dni powszednie (poniedziałek – piątek)w godzinach od 10.00 – 19.00, w soboty 14.00 –  18.00  Niebawem ukaże się pełny harmonogram zajęć.
W pierwszym tygodniu grudnia planowane są  zajęcia z zumby dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
Wtorek ( 04 grudnia)
– 16.00 – dzieci             
– 17.00 – młodzież,
Środa (05 grudnia)
– 17.00 – seniorzy           
– 18.00 – dorośli,
UWAGA: Planowane wcześniej zajęcia z aerobiku wracają na halę sportową przy Zespole Szkół w Wohyniu.

Więcej na stronie internetowej GCK https://gck.gminawohyn.pl