Gmina Wohyń

Nagłówek

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – święto strażaków
Strażacy
12 maja 2023

W ubiegłą sobotę, 6 maja,  Ochotnicza Straż Pożarna w Suchowoli świętowała 105-lecie swojego założenia. Uroczystości połączono z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Suchowoli, sprawowaną przez ks. proboszcza Józefa Chwalisza i ks. wikariusza Alberta Chaciewicza.  Po Mszy Św., Dowódca uroczystości dh Marcin Górny, poprowadził strażaków w szyku marszowym, w kolumnie dwójkowej na boisko przy Zespole Szkół
w Suchowoli,  gdzie rozpoczął się uroczysty apel z okazji obchodów Gminnego Dnia Strażaka oraz 105–lecia powstania jednostki OSP j w Suchowoli. Zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz (pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu Gminnego OSP). Podczas apelu, dla OSP Suchowola przekazano i poświęcono lekki samochód ratowniczo gaśniczy marki RENAULT.

Po ceremonii poświęcenia samochodu zostały wręczone medale i odznaczenia dla druhów strażaków.

Złoty Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” otrzymali :

  1. Pasek Wojciech
  2. Wincierzewski Adam

Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” odznaczony został:

  1. Rymuszka Rafał

Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” odznaczono druhów:

1. Król Marcin

2. Bożyk Marek

3. Belniak Wojciech

4. Uciński Paweł

Odznakę Strażaka Wzorowego otrzymali druhowie:

1.  Garbala Paweł

2.  Kublicki Jerzy

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego w Wohyniu nadał „Odznakę Za Wysługę LAT” następującym druhom:

  1. Stopniak Janusz  – 50 Lat
  2. Radzikowski Stanisław  – 50 Lat
  3. Kusek Zbigniew  – 35 Lat
  4. Rymuszka Jacenty  – 35 Lat
  5. Kot Andrzej – 35 Lat
  6. Masłowski Marek  – 25 Lat
  7. Pasek Witold – 25 Lat


Obchody gminnego Dnia Strażaka i jubileusz OSP Suchowola uświetnili swoją obecnością zacni goście, m.in.: Poseł na Sejm RP Marcin Kamil Duszek, Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Jerzy Szwaj, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim bryg. Sylwester Wiąckiewicz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Ireneusz Demianiuk, Komendant Wojskowej Straży Pożarnej Skład Bezwola st. chor. sztab. Krzysztof Brodacki, Przewodniczący Rady Gminy Wohyń Krzysztof Barszczewski z Radnymi Gminy Wohyń.

Każdy złożył gratulacje i życzenia podkreślając, że strażacy są wszędzie tam, gdzie zagrożone są życie, zdrowie i mienie, zawsze gotowi nieść pomoc, profesjonalni, odważni.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30