Budowa obiektów turystyki i rekreacji w Gminie Wohyń
altanka
23 lipca 2024

Turystyczny szlak rowerowy na terenie Gminy Wohyń, został wzbogacony o kolejne dwa nowe i ogólnodostępne obiekty rekreacyjne. Celem nowopowstałych miejsc jest poprawa oferty włączenia społecznego i aktywizacji dla mieszkańców gminy i powiatu oraz promowanie rozwoju turystyki. Poprzez budowę altan zwiększy się aktywność fizyczna mieszkańców oraz będą promowane spotkania integracyjne i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Projekt pn. „Budowa obiektów turystyki i rekreacji w Gminie Wohyń” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach operacji w miejscowościach Ossowa i Branica Suchowolska wykonane zostały altany turystyczne wraz z wyposażeniem. Powstałe obiekty rekreacyjne zostały wyposażone m.in. w ławki i stoły. Teren pod konstrukcją został utwardzony.

Gmina Wohyń na realizację zadania „Budowa obiektów turystyki i rekreacji w Gminie Wohyń”  otrzymała dofinansowanie w kwocie 41 359,00 zł  w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanej przez społeczność i wdrażanej przez LGD Zapiecek.

W wyniku przeprowadzonego postepowania wykonawcą została firma: Usługi Remontowo – Budowlane INSPIRO Piotr Lep z siedzibą w Wohyniu. Całkowity koszt zadania to 102 500,00 zł brutto.