Gmina Wohyń

Nagłówek

Czy wiecie, że trwa właśnie nabór wniosków w kolejnej edycji programu „Działaj Lokalnie”?
Rajd rowerowy
7 czerwca 2021

Jakie działania wspieramy?

Możecie zdobyć 6000 złotych na realizację swoich pomysłów w lokalnych społecznościach. W wakacje, po wygaszonej pandemii może to być doskonała szansa na działania odbudowujące międzyludzkie więzi. Cykl spotkań integracyjnych przy muzyce – lokalnych artystów i zaproszonych gości, warsztaty dla dzieci, dorosłych i seniorów, remont jakiegoś wspólnego miejsca lub obiektu? Rozejrzyjcie się wokół. Jest co robić.
Może to być kontynuacja wcześniej podjętych działań. Projekty trwające od 3 do 6 miesięcy, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą poprawie jakości życia. W konkursie nie będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe wydarzenia (trwające krócej niż 3 miesiące). Wyjątkiem od tego będzie finansowanie działań akcyjnych i jednorazowych wyłącznie zmniejszających negatywne skutki pandemii.

Kto może składać wniosek?

Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych z terenu powiatu radzyńskiego, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

W 2021 roku na wnioskodawców czeka 41 tys. 800 złotych.Decyzje podejmuje Lokalna Komisja Grantowa, powołana z przedstawicieli samorządów, lokalnych mediów, przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Pełne informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania lub wspierania programu można uzyskać po przeczytaniu regulaminu https://cutt.ly/CbBRVEb, wizytę na stronie facebookowej konkursu https://fb.com/dzialajlokalnieradzyn lub poprzez kontakt z koordynatorami „Działaj Lokalnie” w powiecie radzyńskim. Dzwoń do Jakuba 606618341 lub Beaty 790839809.

Do kiedy należy złożyć wniosek?

Nabór wniosków trwa 27 czerwca 2021 roku. Generator wniosków on-line można znaleźć tu: http://system.dzialajlokalnie.pl

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, który na terenie Powiatu Radzyńskiego prowadzi Fundacja Akcja Działa. Zadaniem fundacji jest pozyskanie wkładu własnego (1/3 sumy grantów) przy udziale samorządów, firm oraz darczyńców prywatnych. Wesprzyj nasz wkład własny: https://zrzutka.pl/y5tcs6

Z rozdysponowanych w minionych 8 latach – 192 tysięcy złotych ponad 100 tysięcy pochodzi ze środków PAFW, 70 tysięcy od lokalnych samorządów, a 20 tysięcy od darczyńców prywatnych.
Co udało się zrobić? Które gminy skorzystały najwięcej? Te dane znajdziecie na stronach tego folderu: https://cutt.ly/qnqBJOh

Zespół ODL Fundacja Akcja Działa

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30