Dom ludowy w Lisiowólce- -OTWARTY!
Przecięcie wstęgi
27 kwietnia 2023

W sobotę 22 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Domu Ludowego w Lisiowólce.

Dom Ludowy jest jednym z pięciu modernizowanych obiektów w ramach projektu  „Dziedzictwo Kulturowe Gminy Wohyń- Przebudowa Domów Ludowych”.

Po przeprowadzonym remoncie, budynek wygląda naprawdę imponująco. Zakres prac wykonanych obejmował m.in.: docieplenie stropu poddasza, docieplenie ścian zewnętrznych, izolacja ścian fundamentowych, przebudowę instalacji elektrycznej, gruntowne odnowienie sal, dostosowanie pomieszczeń i WC dla niepełnosprawnych. Wartość całego projektu: 2.023.235,46 zł, dofinansowanie 1.276.553,63 zł. Koszt remontu zadania „Przebudowa Domu Ludowego w Lisiowólce” – 503.958,36 zł.

Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz podsumowując realizację projektu, pogratulował mieszkańcom wyrażając nadzieję, że dom ludowy będzie wypełniony aktywnością, aby stał się miejscem licznych spotkań oraz kultywowania pamięci o Unitach.

Swoją obecnością zaszczycili nas:  Poseł na sejm RP p. Kamil Duszek oraz  Wicewojewoda lubelski
 p. Robert Gmitruczuk.

Była to również okazja do podziękowań za pomoc mieszkańcom zaangażowanym na każdym etapie realizacji projektu.

W czasie uroczystości została przecięta symboliczna wstęga otwierająca drzwi do obiektu, a budynek został poświęcony przez wikarego parafii Św. Anny w Wohyniu, Ks. Artura Petkowicza.

Specjalnie na tą wyjątkową okoliczność część artystyczną otwierającą działalność kulturalną tego miejsca przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce, pod okiem p. Barbary Samociuk i p. Amelii Hryniewskiej.

Następnie swoimi umiejętnościami popisali się uczestnicy Szkoły Tańca i Gimnastyki Diament z Radzynia Podlaskiego. Na gminnej uroczystości nie mogło zabraknąć lokalnego Zespołu Śpiewaczego  „Wohyniacy”. Dużą niespodzianką tego spotkania były debiutujące na scenie panie z KGW Kalina z Lisiowólki, dając popis swoich wokalnych umiejętności. Czyżby to początki nowego zespołu śpiewaczego w naszej gminie?

W imieniu społeczności sołectwa Lisiowólka serdeczne podziękowania na ręce p. Wójta oraz  przewodniczącego Rady Gminy, złożyli: Sołtys wsi Lisiowólka, p. Łukasz Szczęśniak oraz przewodnicząca KGW w Lisiowólce p. Anna Grudzińska.

Po zakończonej części oficjalnej przyszedł czas na zabawę integrację – zgodnie z przeznaczeniem Domu Ludowego!

Dziękujemy! To była piękna uroczystość