Gmina Wohyń

Nagłówek

DOM LUDOWY W ŚWIERŻACH – „NA NOWO” OTWARTY!
przecięcie wstęgi
31 października 2023

„Wspólny Dom Wspólna praca”  pod takim hasłem 35-lat temu uroczyście otwarto Dom Ludowy w Świerżach.   W sobotnie popołudnie, 28 października 2023 roku, obiekt po raz kolejny został  oddany do użytku, wyremontowany .

Uroczyste otwarcie świętowali m.in. wójt gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz z małżonką, były naczelnik p. Krzysztof Rzeźniczuk z małżonką, Starosta Radzyński p. Szczepan Niebrzegowski z małżonką, sekretarz gminy p. Agnieszka Buch, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu p. Dorota Wodowska oraz p. Radosław Sałata – wójt Gminy Borki, radni i sołtysi gm. Wohyń oraz mieszkańcy sołectwa.

Ks. Józef Chwalisz, proboszcz Parafii w Suchowoli, dokonał  poświęcenia obiektu,  następnie wszyscy zebrani goście obejrzeli piękną część artystyczną wykonaną przez dzieci z Zespołu Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli,  przygotowaną przez p. Ewę Suską i Beatę Węgrzyn. Swój niezwykły talent wokalny zaprezentowała Wiktoria Fryszko. To była prawdziwa uczta artystyczna. Po zakończeniu części oficjalnej  goście udali się na wspólne biesiadowanie. Cała uroczystość upłynęła w bardzo miłej, serdecznej atmosferze.

Oczywiście, nie obyło się bez podziękowań  dla byłych i obecnych sołtysów oraz radnych za ich działania dla rozwoju miejscowości. Jak na Jubileusz przystało – nie zabrakło tortu okolicznościowego.

Pani Magdalena Pomorska w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania, jak i otwarcia tego obiektu.

Przypomnijmy:

Dom Ludowy w Świerżach to jeden z pięciu, który został zmodernizowany w ramach projektu  pn. „Dziedzictwo kulturowe gminy Wohyń – przebudowa domów ludowych”. Gmina Wohyń pozyskała na niego 1, 5 mln zł. W ramach remontu m.in. ocieplony został strop i ściany, wykonano opaskę z kostki brukowej, podjazd i toaletę dla niepełnosprawnych, wymieniono drzwi oraz zamontowano klimatyzację. Jest nowa elewacja oraz  instalacja fotowoltaiczna. Dom Ludowy posiada również nowo wybudowaną altanę, co dodatkowo stanowi duży atut tego miejsca.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i włączenie się w organizację tej uroczystości.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30