Donne Armoniche z Krakowa i Kościół w Ostrówkach
23 maja 2023

W ubiegłą niedzielę, (21 maja), o godz. 12 Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrówkach wypełnił się muzyką polskich benedyktynek Klasztoru w Staniątkach. Z programem koncertowym wystąpił Zespół Donne Armoniche z Krakowa w składzie: Katarzyna Wiwer, Adrianna Bujak-Cyran, Liliana Pociecha – soprany oraz Andrzej Zawisza – klawesyn. W skład Zespołu  wchodzą śpiewaczki specjalizujące się w muzyce dawnej oraz w kameralistyce, swobodnie czujące się zarówno w repertuarze chorałowym, jak też w barokowej muzyce wielogłosowej. Zespół zaprezentował program „Perły z klasztornej szkatułki”. Wykonano pieśni, które raczej nie były przeznaczone podczas liturgii, ale wyłącznie do muzycznej rekreacji sióstr w Klasztorze. W programie znalazły się fascynujące przykłady poezji religijnej, odnoszące się często w bardzo intymny sposób do Jezusa czy Maryi, a także ciekawe przykłady pieśni ukazujących ulotność i marność doczesnego świata. Pieśni te są warte odkrywania, a program Zespołu ukazał życie muzyczne toczące się za klasztorną klauzurą.

Za ta prawdziwą ucztę dla naszych uszu i dusz, w imieniu wszystkich słuchających, podziękował Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz, który objął to spotkanie patronatem.

Niedzielne popołudnie zaczęło się pięknie …..