Gmina Wohyń

Nagłówek

Dożynki w Gminie Wohyń 2022
Kosz dożynkowy
14 września 2022

11 września (niedziela), rolnicy naszej gminy podziękowali za tegoroczne zbiory. Starostami tegorocznych dożynek byli p. Anna Gadamska i p. Piotr Kłoczko

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele pw. Św. Anny w Wohyniu odprawioną przez ks. proboszcza Henryka Kalitkę. Kazanie wygłosił ks. Jakub Kozak. Oprawę muzyczną zapewniła grupa werblistów ze Szkoły im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Po Mszy świętej uczestnicy dożynek w korowodzie wieńcowym przemaszerowali na plac dożynkowy. Na czele korowodu szli gospodarze gminy i parafii oraz  starostowie  dożynek. W korowodzie dożynkowym swoje kosze z darami z dumą prezentowali sołectwa: Wohyń I i II, Bezwola I i II, Lisiowólka, Ostrówki, Suchowola,  Świerże, Wólka Zdunkówka, Wohyń Niezrzeszeni oraz Bezwola INDOS. Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wohyniu przygotowało piękny kosz z darami, złożony w ofierze na ołtarzu.

Zgodnie z tradycją, na ręce wójta Tomasza Jurkiewicza i przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Barszczewskiego symboliczny bochenek i dzban miodu przekazali Starostowie Dożynek.
W pomoc dzielenia chlebem włączyło się Szkolne Koło Caritas w Wohyniu.

 Wójt Gminy, Tomasz Jurkiewicz w swoim przemówieniu podkreślił, jak istotna jest praca rolnika. Życząc wszystkim, aby nigdy na naszych stołach nie zabrakło najważniejszego symbolu dożynek, czyli chleba. Głos zabrali również zaproszeni goście: Marcin Kamil Duszek – poseł na sejm, Robert Gmitruczuk – wicewojewoda lubelski oraz Szczepan Niebrzegowski – starosta radzyński. List okolicznościowy przesłał wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski – życząc wszystkim szczęścia i dostatku oraz dobrego odpoczynku i radosnego świętowania.

Podczas dożynek zostały ogłoszone wyniki rodzinnego konkursu na „Najpiękniejszy wianek”  oraz na „Najładniejszy, najbardziej pomysłowy witacz dożynkowy”. Laureaci odebrali nagrody z rąk p. Agnieszki Buch, p. Anny Tchorzewskiej oraz p. Tomasza Jurkiewicza.

Następnie scenę przejęły zespoły ludowe. Oprócz lokalnego zespołu „Wohyniacy”, pojawił się zespół „Niezapominajki” z Turowa oraz sympatyk naszej gminy Bravo Solo Mariano. Po raz kolejny nasze serca skradł zjawiskowy występ uczestników szkoły tańca DIAMENT. Popis talentów dali uczniowie Zespołu Szkół w Wohyniu: szkolnego zespołu ISKRA oraz  grupa czirliderek. Publiczność zachwycił występ Pawła Tokarskiego – gra na saksofonie.

Na zakończenie dyskotekę  poprowadził DJ ALLEN.

Na stoiskach dożynkowych Panie z poszczególnych sołectw  częstowały lokalnymi przysmakami oraz domowymi ciastami. I nie tylko…😉

Ulewa przerwała tegoroczne świętowanie. Zaplanowane atrakcje zostały odwołane. W trosce o zdrowie mieszkańców organizatorzy podjęli decyzję o przełożenie koncertów na późniejszy termin.

 Już dziś zapraszamy Państwa na 1 października, na „Święto ziemniaka” .

Organizatorzy dziękują  za wsparcie, zaangażowanie i trud pracy włożony w przygotowanie tej pięknej uroczystości. Szczególne słowa podziękowania kierują do: sponsorów, Druhów Strażaków, KGW, społeczności gminnej, sołtysów i radnych.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30