Gmina Wohyń

Nagłówek

„Działaj Lokalnie” – edycja 2021 rozstrzygnięta
Działaj lokalnie
7 lipca 2021

Kolejna edycja programu „Działaj Lokalnie” rozstrzygnięta. Edycja rekordowa! Wpłynęło aż 17 wniosków, z których wyłoniono 11 najlepszych pomysłów! Dzięki funduszom z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, gminom Wohyń, Borki, Ulan Majorat, Czemierniki, Kąkolewnica i Komarówka Podlaska, Spółdzielczej Mleczarni „Spomlek” a także zbiórce społecznościowej zwiększono kwotę na dofinansowania do aż 48 335 złotych.
Wygrały projekty ze wszystkich zakątków powiatu. Doświadczone organizacje i grupy, które wnioskowały o swoją pierwszą dotację.
W gminie Wohyń zostanie odrestaurowana kapliczka oraz przeprowadzony cykl działań integracyjnych i warsztatów dla młodzieży połączony z ukwieceniem otoczenia i zbudowaniem stolików do gry w warcaby. W gminie Komarówka Podlaska zadzieją się warsztaty przyrodnicze i ekologiczne, młodzież pozna arkana dawnych zawodów a także różnice pomiędzy rolnictwem dawniej i dziś. W Kąkolewnicy dzieciaki będą uczyć się jeszcze lepiej segregować odpady dzięki wirtualnej rzeczywistości. Ulan Majorat postawił na warsztaty teatralne a Borki na warsztaty fotograficzne, dziennikarskie i filmowe. W gminie Czemierniki stawiają na integrację lokalnych społeczności, warsztaty plastyczne i wystawy, a w mieście Radzyń Podlaski na warsztaty i konkursy fotograficzne, druk kalendarzy i pocztówek oraz wystawy. Oj będzie się działo! Będziemy Państwa informować o przebiegu działań i zapraszać do uczestnictwa w nich.

Oficjalne wręczenie dotacji odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu, we wtorek 13 lipca, o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

(tekst i grafika „Działaj Lokalnie”)

Działaj lokalnie

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30