Gmina Wohyń

Nagłówek

Dzień Dziecka w Gminie Wohyń
Dzieci w stroju pszczół
7 czerwca 2024

W Wohyniu Dzień Dziecka  to niezwykłe święto. Tego dnia plac przy GCK zamienił się w prawdziwą krainę zabawy. Uroczystości zostały połączone z rozstrzygnięciem XXV Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Pszczoła to skarb ”. Oficjalnego otwarcia dokonała p. Agnieszka Buch – sekretarz Gminy Wohyń, składając wszystkim małym i większym uczestnikom życzenia: „ jak najwięcej radości oraz nieustającego dziecięcego uśmiechu. Wasza nieograniczona wyobraźnia niech będzie inspiracją do przeżywania kolejnych, niezwykłych chwil.”

O  historii i pomyśle opowiedział „ojciec konkursu” – honorowy prezes Koła Pszczelarzy w Wohyniu- p. Kazimierz Brudkowski.

Program artystyczny zaprezentowały nasze „wohyńskie pszczółki” z Zespołu Szkół w Wohyniu. Dziewczynki zostały przygotowane przez p. Aleksandrę Grzesiak oraz p. Katarzynę Trościańczyk.

Przewodnicząca komisji konkursowej p. Anna Tchorzewska przedstawiła protokół z pracy komisji.

Laureaci konkursu odebrali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy z rąk starosty radzyńskiego p. Szczepana Niebrzegowskiego, Sekretarz Gminy Wohyń p. Agnieszki Buch, Skarbnik WZP w Lublinie p. Lucjana Kowalskiego oraz Prezesa Koła Pszczelarzy w Wohyniu p. Krzysztofa Sokoła.

Mogliśmy podziwiać dwie niezwykłe wystawy fotograficzne: p. Sylwii Filipiak (Radzyński Klub Fotograficzny „Klatka” oraz p. Krzysztofa Kowalczyka (nauczyciela geografii z ZS w Wohyniu). Uczestnicy mieli okazję nabyć miododajne drzewka oraz nasiona łąki kwietnej do zasiania w swoich posiadłościach. W fantastyczną muzyczną przygodę zabrał nas Zespół So Easy.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, które zapewniły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Wśród tych najbardziej obleganych znalazły się zamki dmuchane, uśmiechy na twarzach sprawiała darmowa wata cukrowa i popcorn. Nie zabrakło malowania twarzy, tatuaży, kolorowych warkoczyków, tworzenia biżuterii, warsztatów tworzenia pszczółek i domków dla owadów. O tematyczne gry i zabawy z zadbała nasza animator p. Marta Belniak. Przedstawiciele placówki terenowej KRUS w Radzyniu Podlaskim na czele z kierownik p. Anna Szymalą przeprowadzili konkurs krzyżówkowy z licznymi nagrodami.

Dzień Dziecka W Wohyniu to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale także moment, w którym społeczność lokalna może się zjednoczyć, świętując razem. Organizacja takiego wydarzenia jest możliwa dzięki współpracy wielu osób, pracowników szkoły, lokalnych organizacjom, klubom seniora, sołtysom, pszczelarzom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30