Gmina Wohyń

Nagłówek

FERIE Z GCK I BIBLIOTEKĄ
4 lutego 2020

“Ferie, ferie i po feriach”, chciałoby się powiedzieć. Jak ten czas szybko leci. Mogłoby się zdawać, że dopiero wczoraj zaczynaliśmy zimową przerwę w nauce a już z powrotem dzieci wróciły do szkoły.
Podczas tegorocznych ferii mieszkańcy Gminy Wohyń a w szczególności dzieci i młodzież mogli miło spędzić czas w Gminnym Centrum Kultury. Oferta jaką przygotowało GCK wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną na ten okres była bardzo bogata, dlatego być może .tak szybko te dwa tygodnie minęły.
Pierwszy tydzień rozpoczął się od mocnego uderzenia. Odbyły się warsztaty artystyczne
„Stworzaki – skarpeciaki”, na których uczestnicy wykonywali zabawki ze skarpetek. Równocześnie w Gminnej Bibliotece Publicznej udostępnione były trzy stanowiska komputerowe gdzie można było zmierzyć się z grami edukacyjnymi. Później było już tylko coraz ciekawiej. We wtorek rano zajęcia kulinarne „Słodkości na patyku” a popołudniu wszyscy przenieśli się do niebieskiej krainy Smerfów.
Teatr „Blaszany bębenek” wystąpił gościnnie ze spektaklem „Smerfne przygody – Zaczarowany medalion”. W środę uczestnicy warsztatów rękodzielniczych wykonywali „łapacze snów” z makramy
a zwolennicy aktywniejszego sposobu spędzania czasu wolnego mogli wziąć udział w turnieju tenisa stołowego o Puchar Dyrektora GCK. Czwartek to niezapomniany wyjazd do kina „ORANŻERIA”
w Radzyniu Podlaskim na film „Kraina lodu 2” oraz wizyta na lodowisku. Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii uczestnicy warsztatów artystycznych wykonywali gipsowe magnesy na lodówkę a na spotkaniu z górnikiem, które odbyło się w GBP, dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ciężkiej pracy pod ziemią. Później uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie plastycznym „Górnik w pracy i od święta”.
Drugi tydzień ferii zaczął się bardzo słodko. Na warsztatach twórczych uczestnicy wykonywali bukiety z cukierków, które mogły być wspaniałym prezentem dla babć i dziadków, których święto przypadało w następnych dniach. „Warsztaty kartkowe” to następna z przygotowanych atrakcji. Uczestnicy wykonywali przestrzenne kartki dla ukochanych babć i dziadków. Nad wszystkim czuwała i służyła pomocą pani Iwona Burczaniuk Pawelec. Wtorek – Dzień Babci, i tu niespodzianka, wspólne gotowanie z babciami na warsztatach kulinarnych „Z przepiśnika naszej babci”. Można było napełnić wygłodniałe brzuszki racuszkami z jabłkami, słodkimi pierożkami, no i oczywiście pysznym ciastem. Środa, Dzień Dziadka, to całkiem inna historia. Od rana w cały GCK-u słychać było stukania i szurania. To dziadkowie z wnukami tworzyli drewniane karmniki dla ptaków. Być może tegoroczna zima nie daje w kość naszym skrzydlatym przyjaciołom, ale wspólne majsterkowanie dwóch, a nawet trzech pokoleń, to to, co w swoich założeniach te zajęcia miały za zadanie. Na spotkaniu z policjantem – mł. asp. Piotrem Woszczakiem z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. W swojej pogadance zwrócił uwagę na bezpieczeństwo na drodze i wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego niebezpieczeństwa. Zwrócił również uwagę na zagrożenia dla młodych ludzi czyhające w sieci. Jedną z wielu atrakcji feryjnych , ale bez wątpienia najciekawszą, była wycieczka autokarowa do Lublina. Wzięło w niej udział 42 uczestników. Wszyscy doskonale bawili się podczas pobytu w krainie
„Mania strzelania”, gdzie utworzone drużyny rywalizowały ze sobą na arenie laserowego paintbaalu.
Później były słodkie „Warsztaty czekoladowe” a następnie wizyta w SKY Parku i zabawa na ściankach wspinaczkowych. Na koniec wizyta w Restauracji McDonald’s, gdzie wycieczkowicze mogli podreperować nadwątlone w ciągu dnia siły. Na zakończenie ferii, w piątek, „warsztaty świecowe”, na których uczestnicy wykonywali świece zapachowe w szklanych naczyniach.
Ponadto każdego dnia można było korzystać konsoli X-box oraz trzech stanowisk komputerowych, pograć w tenisa stołowego lub bilarda albo pobawić się w kąciku malucha.
Uczestnicy „Ferii zimowych z GCK” nie tylko miło spędzili czas, ale zdobyli nowe umiejętności i nawiązali nowe znajomości, a może i przyjaźnie . Myślę, że każdy znalazł dla siebie odpowiednią cfformę spędzania wolnego czasu.
Składamy niniejszym serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym tak bogata oferta mogła być w 100% zrealizowana.
Czekamy na Was za rok!

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30