Gmina Wohyń

Nagłówek

Ferie zimowe z MCK
4 lutego 2020

„Ferie zimowe z MCK” pod takim hasłem przebiegały tegoroczne ferie zimowe w Młodzieżowym Centrum Kultury w Suchowoli. Zainteresowanie propozycjami było bardzo duże, gdyż każdego dnia placówkę odwiedzało ponad dwadzieścia uczestników w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy. Z najmłodszymi przychodzili też rodzice i bardzo pomagali. Jako co roku uczestnicy mieli do wybory szeroki wachlarz możliwości
Pierwszy tydzień ferii rozpoczął się teatralnie. Uczestnicy wzięli udział w widowisku teatralnym zaprezentowanym przez Teatr Maska z Krakowa pt. ”W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie’. Aktorzy zabrali uczestników do leśnego sądu, gdzie na czele prawa stał sędzia- Tygrys. Zwierzę dbało o to, by w lesie panował ład i porządek. Niestety, jak to czasem bywa w lesie także znaleźli się delikwenci, którzy nic nie robili sobie z zasad dobrego wychowania. Przedstawienie niosło za sobą ważny przekaz- „Niech zasady dobrego wychowania sterują naszym życiem. Prawda, dobro i troska o Innych niech zawsze będą na pierwszym miejscu”.
Następnego dnia odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Muffinkowy zawrót głowy” uczestnicy dekorowali muffinki, stworzyli muffinkowe kwiatki z pianek Marshallowa- powstały kulinarne cuda.
W kolejnym dniu zimowego wypoczynku odbyły się warsztaty artystyczne podczas których uczestnicy własnoręcznie stworzyli koszulki metodą tie-dye. ( z ang. wiązać – barwić) to metoda farbowania ubrań polegająca na składaniu ich w mniej lub bardziej określony sposób i w takiej postaci kolorowanie ich, by uzyskać pożądany wzór, za pomocą plam i zacieków Trzeba przyznać że wyobraźnia feriowiczom w tym dniu dopisywała, ponieważ powstały różnobarwne koszulki o ciekawej kolorystyce.

W drugim tygodniu było również ciekawie i twórczo. Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach slime. Zajęcia skradły dziecięce serca. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem eksperymentowali, aby stworzyć idealnego slima.

W Kolejny dzień był dniem szczególnym z okazji Dnia Babci i Dziadka zostały zorganizowane warsztaty rodzinne – praktyczna nauka lepienia pierogów. Wnuczęta wspólnie z dziadkami lepili pierogi, pod czujnym okiem Pani Tereski i Pani Ani Mackiewicz. Powstały pierogi ruskie, z mięsem, z soczewicą i na słodko, po wszystkim odbyła się degustacja. Spotkanie obfitowało we wspólne zabawy i pląsy. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są to spotkania i chwile spędzone razem z wnukami.

Pod koniec drugiego tygodnia odbył się Bal karnawałowy, gdy wybiła godzina 16:00 na udekorowana specjalnie na tą okazję salę MCK przybyły księżniczki, rycerze, pokemony, minionki, skarzaty i inni bohaterzy bajek. Było kolorowo i bajkowo. Specjalnie dla uczestników rodzice przygotowali poczęstunek. Bal przepełniony był animacjami i konurencjami prowadzonymi przez animatora Martę Belniak. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości uczestnikom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową …
Kolejnego dnia zorganizowany został wyjazd do kina na film animowany pt. „Tajni i fajni;, Film opowiada o superszpiegu znanym jako Lance Sterling. Jego codziennością jest ratowanie świata. Jego pomocnikiem jest Walter, nieprzystosowany społecznie geniusz, który wymyśla dla niego gadżety. Seans filmowy dostarczył uczestnikom mnóstwa wrażeń i dobrego humoru.
Ferie zakończyliśmy wspólnymi grami z zabawami na x-box.
Ponadto każdego dnia ferii uczestnicy mogli korzystać z gier planszowych, piłkarzyków, bilarda, tenisa stołowego i komputerów.
Dzieci oraz młodzież biorąc udział w zajęciach w MCK nauczyły się wielu rzeczy zarówno artystycznych jak i związanych z życiem codziennym ale i nawiązały nowe przyjaźnie.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30