Gmina Wohyń

Nagłówek

„Fura dla króla”
24 marca 2020

Młodzież z Gminy Wohyń, biorąca udział w programie Równać Szanse, realizuje projekt „Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotowywał się do wizyty króla”. Koordynatorami grupy są Barbara Banaszczyk i Agnieszka Juszczyńska.

W naszym projekcie przygotowujemy samochód, który chcemy ucharakteryzować na pojazd króla – relacjonuje Kamil. Pierwszym zadaniem było przejrzenie ogłoszeń w celu znalezienia najlepszego modelu. Każdy miał cały tydzień, aby znaleźć kilka godnych propozycji. Następnie grupa spotkała się u Pana Dariusza Kubajko w celu „obgadania całej sprawy”. Ze wszystkich ofert wybrali samochód klasyczny jakim jest Polonez Caro +. W końcu nadszedł dzień zakupu samochodu. Młodzież pojechała do Osmolic Pierwszych k/Lublina. Podczas rozmowy z właścicielką, która zamieściła ogłoszenie, Damian i Marek wynegocjowali cenę mniejszą o 600zł od  wystawionej. Jak na samochód z 1997r. był w dobrym stanie. Wszyscy bezpiecznie i szczęśliwie wrócili do domu. Kilka dni później rozpoczęły się prace przy samochodzie. Zdemontowano tapicerkę wraz z siedzeniami oraz całą karoserię. Tak przygotowane auto  trafiło do blacharza w Maryninie. Miał on za zadanie nałożenie lakieru przeciwrdzewnego itp. Auto wróciło do grupy, która od razu zaczęła przy nim majsterkować. Obecnie samochód garażuje w Bezwoli u pana Krzysztofa Grzywaczewskiego, któremu bardzo spodobał się projekt i to właśnie u niego są prowadzone prace przy aucie.

„Najważniejsze było dla mnie to, że wspólnie z chłopakami mogliśmy razem majsterkować przy aucie.” – Kamil.

Projekt jest finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Równać Szanse realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Relację zebrali Kamil Szwaj, Bartek Łaski i Damian Kowalik.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30