Gmina Wohyń

Nagłówek

Gminny Dzień Kobiet 2022
Dzień kobiet
14 marca 2022

W sobotę, 12 marca 2022 r., w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu  odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość zorganizowano po raz drugi z inicjatywy Wójta Gminy Wohyń, p. Tomasza Jurkiewicza. Włodarz gminy w swoim wystąpieniu podkreślił doniosłą rolę kobiet i złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Zwrócił uwagę na wyjątkowy czas, w jakim przyszło nam świętować. Przy tej okazji wspomniał o sposobach niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy w naszej gminie.Podczas spotkania została przeprowadzona zbiórka pieniężna, z której zgromadzone środki zostaną przekazane na pomoc ukraińskim uchodźcom. Zbiórkę przeprowadziło Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, pod opieką p. Elżbiety Konieckiej. Puszki w barwach żółto-niebieskich w wymowny sposób podkreśliły naszą solidarność z narodem ukraińskim.

Wyjątkowości tego dnia dodała część artystyczna. Na scenie zaprezentowały się dwie grupy baletowe trenujące w GCK pod czujnym okiem p. instruktor Agaty Żółtowskiej.

Wójt Gminy Wohyń  wraz z męskim gronem pracowników Urzędu Gminy wręczył świętującym paniom kwiaty.

W klimatyczną muzyczną podróż zabrał nas duet: Barbara Bloch oraz Wojtek Gil „Molas”. Koncert oparty był na twórczości znanych i lubianych polskich i zagranicznych przebojów. Covery w wykonaniu Basi i Wojtka podkreśliły wyjątkowość tego wieczoru. Mamy nadzieję, że chociaż na chwilę udało nam się  oderwać Panie od zgiełku dnia codziennego i jak zachęcał w powitaniu
p. Robert Rosiński poczuć się komfortowo.

Na Panie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez lokalnych „cukiermistrzów”😋

Dziękujemy Wszystkim, którzy wpłynęli na wyjątkowość tego dnia 😍

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30