Gmina Wohyń

Nagłówek

Hej, Kolęda! Kolęda!
15 stycznia 2020

W sobotę, 11 stycznia br. w Domu Ludowym w Ostrówkach odbyła się „V Biesiada przy Choince”. Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca KGW „Super Gospodynie” z Ostrówek p. Mirosława Stankiewicz, która w krótkich słowach powitała wszystkich przybyłych zaproszonych gości. Współorganizator, Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne.

W świątecznym klimacie pozwalającym poczuć serdeczność wszystkich wokół, zaprezentowały się z najpiękniejszymi Polskimi Kolędami i Pastorałkami:  „Super Gospodynie” z Ostrówek, Wohyniacy z Wohynia, Świerżanki ze Świerż, Przegalinianki z Przegalin i Niezapominajki z Turowa.

Przemiłym akcentem był występ naszych milusińskich z Ostrówek: Nikoli Kotnarzewskiej, Madzi Gawrońskiej, Łucji Korneszczuk oraz rodzeństwa: Oliwki i Remigiusza Szaron. Przy gromkich brawach dla najmłodszych wykonawców, Wójt Gminy Wohyń Pan Tomasz Jurkiewicz wręczył dzieciom drobne upominki. W drugiej części zostały zaprezentowane Utwory Biesiadne , które utrzymały wszystkich w świetnym nastroju.

Zespoły śpiewacze oraz zaproszone Koła: KGW z Lisiowólki, KGW z Ossowy, KGW z Aleksandrówki, KGW z Suchowoli oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ossowa otrzymały od organizatorów podziękowania za udział w spotkaniu.

Wielkie brawa należą się publiczności, która swoim entuzjazmem dodawała wszystkim otuchy.
Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30