Gmina Wohyń

Nagłówek

Jarmark Wohyński – dzień drugi!
Jarmark Wohyński
28 czerwca 2023

Drugi dzień wspólnego świętowania w Wohyniu. Wzorem ubiegłego roku to dzień poświęcony polskiemu folklorowi oraz twórcom szeroko pojętego rękodzieła. Od godziny 10.00  na Placu 9 września 1939 roku czekali wystawcy z oryginalnymi wyrobami. Na stoiskach  pojawiło się rękodzieło, ziołowe akcenty, przytulanki,  makramowe cudeńka, futrzaki,  manufaktura słodkości, misternie wykonana biżuteria oraz dzieła ceramiczne i malarskie, regionalne potrawy, ubrania czy… zdrowe miody!

Oczywiście była również okazja, by samemu spróbować swoich sił na  rękodzielniczych warsztatach. Oferta zajęć była bardzo różnorodna: tworzenie magnesów z MCK w Suchowoli, Worko-plecaki z It My T-shirt, malowanie na szkle z Pracowni Za Płotem, Ziołowe kadzidełka z Magdą Kniaziewicz, Haft matematyczny i motanki z  Haną oraz piękne wianki z Cudeńka Pini.

Popularnością cieszył się pokaz sztuki kuglarskiej lubelskiej Grupy Fundacji Sztukmistrzów.

 W trakcie Jarmarku odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „ Bliżej natury- bliżej siebie”, autorstwa niezwykłej   Angeliki Żeleźnickiej -fotograf kobiecej natury. Jej sesje zdjęciowe wyróżnia atmosfera spokoju i wrażliwości.

Podczas Jarmarku Wohyńskiego nie zapomniano również o muzyce. Przed publicznością wystąpiły zespoły ludowe, kultywujące polski folklor:  Zespół JUTRZENKA z Niewęgłosza, CZEREMCHA z Milanowa, MALWY z Komarówki Podlaskiej, POLNE KWIATY z Komarówki Podlaskiej, Zespół SENIOR z Ulana- Majoratu, ZŁOTY KŁOS ze Stoku, SWIDERŻANKI z Świderek z Łukowa, WRZOS z Kąkolewnicy, CZERWONE KORALE z Zabiela, ZORZA z Bełcząca, LAWENDA FOLK z Juliopola, JEZIORANKI z Jeziora oraz współgospodarze: Zespół WOHYNIACY.

Kapela Może Być

Muzycy umilą ostatnie chwile Jarmarku koncertem ludowych pełnym przebojów. Do tańca porwał zespół ze stolicy zaprezentował warszawskie szlagiery. Usłyszeliśmy melodie powszechnie znane i lubiane, pastisze współczesnych przebojów w wykonaniu zespołu Nicponie.

Miłośnicy wiejskich zabaw i  polskiego folkloru mogli p wykonała autorskiego koncertu oraz poprowadzenie zabaw z muzyką tradycyjną z towarzyszeniem Kapeli Może Być.

Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie Jarmarku.

Dziękujemy, że byliście z Nami!

Do zobaczenia za rok!

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30