Gmina Wohyń

Nagłówek

JARMARK WOHYŃSKI
Polonez kabriolet
1 lipca 2022

     Dni Wohynia planowane były już od kilku lat. Jednakże zły chochlik w postaci koronawirusa zmuszał organizatorów do ciągłego przekładania terminu imprezy. W tym roku przedsięwzięcie doszło do skutku. Jarmark Wohyński trwał aż dwa dni.

     W sobotę, 25 czerwca, o godzinie 15.00 rozpoczął się Jarmark rękodzieła. Dopisała publiczność, która tłumnie uczestniczyła w wydarzeniu. Dopisała także pogoda😉.

     Na stoiskach przygotowanych przez wystawców można było podziwiać, a także spróbować i kupić różnorodne cudeńka: ozdoby do włosów,  lizaki wyprodukowane z naturalnych składników według 100 – letniej receptury, zdrowe wyroby, lody włoskie i gałkowe, i watę cukrową, a także świeży miód prosto z pasieki. Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa kusiły uczestników jarmarku plackami drożdżowymi, goframi, wyrobami serowymi, swojskim chlebem ze smalcem i małosolnym ogórkiem.

Do tego można było skosztować własnoręcznie zrobionych zimnych napojów i nie tylko.

Nawet znalazł się akcent góralski w postaci oscypków. Nie mogło zabraknąć stoisk z robótkami ręcznymi. Dużo było szydełkowych maskotek, makramy, haftowanych ręcznie serwet oraz przepięknych łapaczy snów. Dla lubiących malarstwo znalazło się stoisko z obrazami olejnymi.

Swoją twórczością chwaliły się Kluby Seniora z Wohynia i Suchowoli. Tyle było dobra wszelakiego, że nie sposób wszystkie wymienić.

    Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 17.00 paradą starych aut. Kawalkadę pojazdów prowadził stary, poczciwy polonez ucharakteryzowany na „Furę dla króla”. Jest to dzieło uczniów Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu biorących udział w projekcie „ Równaj Szanse” pt. „Król jedzie, czyli historia o tym jak Wohyń przygotowywał się do wizyty króla”.

     Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz, sekretarz gminy Agnieszka Buch oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu Dorota Wodowska w towarzystwie osób zaangażowanych w organizację tegorocznego święta.

     Następnie  rozpoczęły się występy artystyczne. Prowadząca konferansjerkę Agata Kowalska z KGW Wólka Zdunkówka, zaprosiła jako pierwszy na scenę lokalny zespół  ludowy „Wohyniacy”.

     Uczestnicy Jarmarku byli bod wrażeniem wokalu Olgi Zawady, młodej artystki pochodzącej z Ukrainy. Olga uciekła z rejonu mikołajowskiego i znalazła schronienie w Lubartowie. Tam rozwija swój talent przy Lubartowskim Ośrodku Kultury.  W sobotnie popołudnie zaśpiewała dla nas.

     Dodatkowo w ramach Jarmarku można było  wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tworzenia wianków z Cudeńka_Pini, tworzenia łapaczy snów z Dream Corner, toczenia kołem (garncarskim) prowadzonych przez  z Krystiana Nowaka, malowania akwarelą z Urszulą Sawiuk, tworzenia witraży z MCK Suchowola oraz decoupagowych obrazków na drewnie z Pracownią za płotem.

Następnie przyszedł czas na wiejską potańcówkę, na którą zaprosił na zespół Medium.

     W przerwie mogliśmy obejrzeć spektakl teatralno-cyrkowyw wykonaniu Fundacji Sztukmistrze.

 Na Jarmarku Wohyńskim artyści wystąpili ze spektaklem „Szafa Show”. To zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Widowisko pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między fireshow a teatrem ulicznym.

     Po ognistym pokazie widzowie wrócili na potańcówkę, która trwała do godziny 22.00

Dziękujemy, że byliście z nami.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30