Gmina Wohyń

Nagłówek

Jedynka (I miejsce) dla gospodarstwa z Wólki Zdunkówki!
Tupikowscy
24 lutego 2022

Sukces odnieśli Państwo Jolanta i Sławomir Tupikowscy z Wólki Zdunkówki, którzy zwyciężyli w XXVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Rolnik – Farmer Roku”
– kategoria „gospodarstwa rodzinne o alternatywnych źródłach przychodu”.

W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu oceniała ponad 250 gospodarstw z całej Polski,
w ośmiu kategoriach. Gospodarstwo naszych laureatów zgłoszone zostało przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Uroczysta gala wręczenia statuetki „Złotego Jabłka”, symbolu konkursu, została zorganizowana 18 lutego (piątek), w hotelu „The Westin” w Warszawie. Ze „Złotym Jabłkiem” laureatom wręczono list gratulacyjny od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Szczególnej rangi tej uroczystości nadała obecność Wicepremiera i Ministra Rolnictwa
 i Rozwoju Wsi – Henryka Kowalczyka, przedstawiciela Prezydenta RP i byłego Ministra Rolnictwa – Krzysztofa Ardanowskiego oraz Senatora i Przewodniczącego Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jerzego Chróścikowskiego.

Przypomnijmy, Państwo J. i S. Tupikowscy prowadzą 210-hektarowe gospodarstwo z produkcją roślinną oraz dodatkową działalność usługową. W gospodarstwie stosowana jest technologia strip-till poprawiająca jakość i pojemność sorpcyjną gleby. Dodatkowo, w gospodarstwie znajduje się kotłownia na biomasę, solary oraz fotowoltaika, założony jest też monitoring.  Nasi laureaci wzorowo dbają o środowisko, o higienę i bezpieczeństwo pracy. Swoich doświadczeń nie zatrzymują wyłącznie dla siebie, chętnie dzielą się z innymi poprzez doradztwo, szkolenia oraz udostępnianie gospodarstwa. Kapituła Konkursu oceniła efekty gospodarowania poprzez wydajność, plonowanie, wdrożone w gospodarstwie innowacje z zakresu rolnictwa precyzyjnego, stosowane techniki satelitarne i rozwiązania maszynowe. Oceniano człowieka, rolnika farmera, nie tylko jego gospodarstwo. Z przyjemnością przychylamy się do oceny Kapituły znając wiedzę, fachowość, umiejętności, postawę i kulturę osobistą p. Tupikowskich.

Serdecznie gratulujemy

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30