Gmina Wohyń

Nagłówek

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
Kiermasz Bożonarodzeniowy
18 grudnia 2023

W niedzielę, 10 grudnia, mieszkańcy gminy Wohyń mogli po raz kolejny spotkać się na Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Rozstawiony na wohyńskim placu wielki, biały namiot mieścił w swoim wnętrzu kiermaszowe stoiska, na których można było kupić wyroby rękodzieła artystycznego wykonane przez naszych lokalnych twórców. Na uczestników kiermaszu czekały ozdoby choinkowe, stroiki, kolorowe kartki świąteczne, wesołe mikołaje i misternie wykonane szydełkiem aniołki. W powietrzu unosił się zapach lawendy. Na stoiskach lokalnych pszczelarzy można było kupić miody o wielu smakach oraz ozdoby i świeczki wykonane z wosku pszczelego. Wśród odwiedzających kiermasz dumnie przechadzał się Święty Mikołaj częstując wszystkich grzecznych słodyczami.
Okres przedświąteczny to okres refleksji, modlitwy, pokuty i radości z oczekiwania na zbawienie. Jest to również czas, gdy organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne, które mają pomóc ubogim, osobom w kryzysie bezdomności, chorym czy samotnym. Dlatego też tegoroczny kiermasz połączony był ze zbiórką środków dla małego Wiktorka, który oczekuje na operację serca.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili w niedzielę nasz kiermasz.
Zapraszamy za rok!

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30