Kinowy Dzień Dziecka w Wohyniu
Widownia kina pod chmurką
6 czerwca 2022

Kino plenerowe na Dzień Dziecka w Wohyniu to już chyba tradycja. Jest to sprawdzona forma, ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Widzowie, zasiadając na leżakach, mogli obejrzeć film „pod gołym niebem”.
W niedzielę, 5 czerwca, na Placu 9 września 1939 r. najmłodsi wraz z opiekunami świetnie bawili się oglądając pełną emocji produkcję pt. „ 7 minut po północy”. Pokaz został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Wohyniu oraz Młodzieżowe Centrum Kultury w Suchowoli. Uczestników przywitał gospodarz gminy p. Tomasz Jurkiewicz, życząc wszystkim samych radosnych dni, wielu sukcesów i beztroskiej zabawy. Na zgromadzonych czekała też słodka niespodzianka.
Seans filmowy poprzedzony został spotem profilaktyczno-edukacyjnym „Alkohol i jego zagrożenia”. Wyświetlona została seria filmów dotyczących problemu spożywania alkoholu przez młodych ludzi.
W przystępny sposób zostały przedstawione informacje na temat spożywania alkoholu oraz konsekwencje prawne, psychologiczne i zdrowotne, jakie z tego wynikają.