Gmina Wohyń

Nagłówek

Kolejny etap LOWE za nami
Grupa uczestników
25 sierpnia 2021

W bieżącym miesiącu przeprowadzone zostały warsztaty kształtowania umiejętności miękkich. Za tym tytułem kryły się zajęcia  wzmacniające własną samoocenę. Zajęcia, na których można było uzyskać wskazówki dotyczące dbałości o piękno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Drugi dzień warsztatów, to zajęcia z wykonywania makijażu. Pod bacznym okiem prowadzącej, kosmetolog-wizażystki Dagmary Nowosad, poznaliśmy  prawidła wykonywania makijażu. Uczestniczki, dobrane parami, praktycznie kształciły swoje umiejętności.

W tym miesiącu zakończyliśmy już kurs pomocy przedmedycznej. Trener, Jacek Czuryło, zapoznał 2 kolejne grupy m. in.: w jakiej pozycji ułożyć chorego nieprzytomnego z zachowanym oddechem i krążeniem, co należy zrobić  w przypadku podejrzenia uszkodzenia kręgosłupa na odcinku szyjnym, jak się zachować w przypadku jeżeli u ofiary wypadku występują objawy wstrząsu, częstotliwość uciśnięć klatki piersiowej w trakcie przeprowadzania reanimacji, co zrobić jeżeli występuje obfite krwawienie z rany kończyny, ile uciśnień jest w  jednym cyklu resuscytacji, jak postąpić, gdy podejrzewamy zawał, i inne zagadnienia z udzielania pomocy przedmedycznej.

Wszystkie zajęcia bardzo się podobały. Podobał się rzetelny przekaz wiedzy, pokazy, ćwiczenia praktyczne, doświadczenie prowadzących, no i oczywiście atmosfera na zajęciach.

Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie będzie większe od zaplanowanych miejsc. Jest to wskaźnik do uwzględnienia tej formy i takich rodzajów zajęć w przyszłości.

We wrześniu zakończymy szkolenia z malowania oraz przeprowadzimy drugą turę szkoleń komputerowych. Rozpoczniemy nowy cykl: zajęcia radzenia sobie ze stresem oraz  przedsiębiorczość.

Zachęcamy do szybkiego zapisywania się, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30