Gmina Wohyń

Nagłówek

KOMUNIKAT w sprawie BRAKU PRZYDATNOSCI WODY DO SPOZYCIA z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę OSSOWA
13 lipca 2023


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radzyniu Podlaskim zawiadamia odbiorców wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Ossowa, że Woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi

  1. Woda nie nadaje sie do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców, szorowania zębów, mycia rak i innych części ciała, do kąpieli.
  2. Woda nie nadaje się do produkcji żywności,
  3. Woda z kranu może być używana do celów sanitarno-higienicznych (spłukiwanie toalet).
    Wyniki analizy pobranych próbek wody w dniu 11.07.2023 r. z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Ossowa wykazały obecność w wodzie bakterii grupy coli oraz bakterii Escherichia coli. Uzyskane wyniki badan wskazują na bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia, co skutkuje brakiem przydatności wody do spożycia i uzasadnia unieruchomienie wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Ossowa. Jednocześnie nałożono obowiązek zapewnienia konsumentom korzystającym z tego wodociągu wody do spożycia o odpowiedniej jakości zdrowotnej i podjęcia działań naprawczych.

Zalecamy stosowanie wody przegotowanej, woda butelkowana dostępna u sołtysów.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30