Gmina Wohyń

Nagłówek

KONKURS NA WITACZ DOŻYNKOWY
Witacz dożynkowy
12 września 2022

Witacze to słomiane konstrukcje w różnorodnych formach. Mają za zadanie udekorowanie miejscowości oraz informowanie przejeżdżających przez nią osób o nadchodzącym święcie.

W konkursie na „Najładniejszy, najbardziej pomysłowy witacz dożynkowy ” wzięło udział dwanaście sołectw: Bezwola I, Bezwola II, Bojanówka, Branica Kolonia, Kuraszew, Lisiowólka, Ossowa, Suchowola, Świerże, Wohyń I, Wohyń II, Wólka Zdunkówka.

Komisja konkursowa w składzie Agnieszka Buch – przewodnicząca, Bernarda Jóźwik i Iwona Babicz-Kalinowska  przy ocenie pod uwagę brała: materiały użyte, wykorzystane przy budowie witaczy, walory estetyczne, technikę wykonania, sposób prezentacji płodów rolnych, oryginalność formy oraz kreatywność. Konkurs był świetną okazją nie tylko do dobrej zabawy i dbania o tradycję, ale również do integracji lokalnej społeczności.  Wyniki zostały ogłoszone podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Wohyniu. Zwycięskim sołectwom nagrody wręczył wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz.

I miejsce – sołectwo Bezwola I

II miejsce – sołectwo Wólka Zdunkówka

III miejsce – sołectwo Ossowa, sołectwo Branica Kolonia

Wyróżnienia: Bezwola II, Bojanówka, Kuraszew, Lisiowólka, Suchowola, Świerże, Wohyń I, Wohyń II,

Wszystkim za udział oraz pracę serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30