Gmina Wohyń

Nagłówek

Kraj Kwitnącej Wiśni, czyli spotkanie z kulturą japońską
10 lutego 2020

Wohyńska Sekcja Karate Kyokushin oraz Wójt Gminy Wohyń zorganizowali 5 lutego br. „Wieczór japoński”, czyli spotkanie z kulturą Cesarstwa Japonii. Spotkanie otworzyła Sekretarz Gminy p. Agnieszka Buch. Niecodzienna tematyka zgromadziła gości: Sensei Cezary Kotecki (Biała Podlaska), adepci karate z Wohynia z Sensei Robertem Rosińskim na czele, rodzice, nauczyciele z miejscowej szkoły. Organizatorzy zadbali o wieczór bogaty w informacje i wrażenia. Prowadzący sekcję Karate Kyokushin Sensei Robert Rosiński przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą kultury Cesarstwa Japonii, w tym specyfiki geograficznej tego wyspiarskiego kraju liczącego ok. 6800 wysp,  Cesarza Naruhito, będącego 126 cesarzem Japonii.  Jedną z wielu ciekawostek jest choćby to, że na 1 km2 w Tokio żyje ponad 6 tys. osób, czyli wszyscy mieszkańcy gminy Wohyń zmieściliby się w stolicy Japonii. Rok szkolny zaczyna się 1 kwietnia, trwa do połowy marca i podzielony jest na trymestry. Wyjaśniono, dlaczego Japonię nazywa się krajem Kwitnącej Wiśni i jak wielkim świętem w Japonii jest hanami – Święto Kwitnącej Wiśni. Atrakcją środowego spotkania były oryginalne japońskie miecze – katana. Sensei Robert oraz Sensei Cezary Kotecki przedstawili historię, znaczenie oraz elementy, z jakich składa się miecz samuraja. Po zakończonej prezentacji, na tle panoramy przedstawiającej wschodzące słońce, górę Fudżi oraz sakurę, czyli kwitnącą wiśnię, każdy miał możliwość sfotografowania się z takim mieczem.

Karatecy z Wohynia wystawili na specjalnej wystawie zdjęcia z treningów, pokazów oraz zawodów, a także zaprezentowali dziesiątki zdobytych medali i pucharów z turniejów karate oraz sprzęt sportowy na jakim trenują (ochraniacze, tarcze, packi).

Podsumowaniem wieczoru była degustacja japońskich smakołyków ciasteczek imbirowo-sezamowych, ciasteczek mochi oraz sushi.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30