Gmina Wohyń

Nagłówek

Most w Lisiowólce
przecięcie wstęgi
29 września 2023

25 września br. odbyło się otwarcie mostu w miejscowości Lisiowólka.
W ceremonii otwarcia udział wzięli: Senator RP Grzegorz Bierecki, Posłowie na Sejm RP: Dariusz Stefaniuk i Monika Pawłowska, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z Wicestarostą Michałem Zającem i Członkiem Zarządu Jerzym Bednarczykiem, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek z Radnymi Rady Powiatu, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Mirosław Kułak, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz wraz z radnymi i pracownikami gminy, wykonawca inwestycji Bogusław Krzyżanowski, sołtysi, mieszkańcy oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce. Poświęcenia odcinka drogi dokonał ks. Henryk Kalitka.- proboszcz Parafii św. Anny w Wohyniu
W ramach inwestycji przeprowadzono prace rozbiórkowe starego mostu.. W ciągu drogi powiatowej nr 1233 L wykonano: zabezpieczenia sieci teletechnicznych, ławy fundamentowe, skrzydła żelbetonowe na połączeniu korpusu drogowego z obiektem, płyty przejściowe, izolację przeciwwodną, wyprofilowano i umocniono teren, ustawiono bariery ochronne oraz wylano nawierzchnię. W zakresie robót oczyszczono koryto rzeki z zanieczyszczeń i umocniono je na całej szerokości.
Wykonawcą inwestycji była firma PPHU „Jawal”.
Całkowity koszt inwestycji opiewał na kwotę ponad 2 mln zł, w tym około 1,5 mln zł to dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30