Gmina Wohyń

Nagłówek

Spotkanie Wiglijne
Dzielenie się opłatkiem
13 grudnia 2023

W sobotnie popołudnie, 9 grudnia, w GCK w Wohyniu, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koła Nr 3 w Wohyniu oraz zaproszeni goście tradycyjnie przełamali się opłatkiem. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Anny
w Wohyniu, odprawioną przez Ks. kan. Henryka Kalitkę.

Przewodniczący Koła Nr 3 PZERiI w Wohyniu, p. Kazimierz Brudkowski w krótkich słowach powitał wszystkich przybyłych członków wohyńskiego koła oraz zaproszonych gości: Starostę Radzyńskiego – Szczepana Niebrzegowskiego, Wójta Gminy Wohyń – Tomasza Jurkiewicza, Sekretarza Gminy Wohyń – Agnieszkę Buch, Proboszcza Parafii Św. Anny w Wohyniu – ks. kan. Henryka Kalitkę, Prezesa ZK „PRYZMAT” – Włodzimierza Chodyczkę, Przewodniczącego PZERiI Rejonu Radzyń Podl. – Kazimierza Zdziebłowskiego oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych kół ZERiI z Radzynia Podlaskiego, Czemiernik, Kąkolewnicy i Bork z siedzibą we Wrzosowie.

W świąteczny nastrój wprowadził zebranych występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Do występu w Jasełkach młodych artystów przygotowała pani Elżbieta Korniecka.

W imieniu władz samorządowych świąteczne życzenia złożyli Wójt Gminy Wohyń oraz Starosta Radzyński. Życzyli zebranym zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie p. Masłowskiej Izabeli odznaczenia za całokształt pracy na rzecz osób starszych oraz za wspieranie działań Koła. Pani Iza uhonorowana została Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Wspólna kolacja rozpoczęła się od podzielenia się opłatkiem – symbolem pojednania
i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Na stołach nie mogło zabraknąć tradycyjnych przysmaków kuchni wigilijnej. Postna kapusta z grochem i grzybami, czerwony barszcz z uszkami, smażona ryba, a także śledzie w różnych smakach, to tylko niektóre z potraw przygotowanych na tę okazję przez członków wohyńskiego koła.

Opłatkowa kolacja upłynęła w bardzo życzliwej i rodzinnej atmosferze przy wspólnym kolędowaniu.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30