Gmina Wohyń

Nagłówek

OTWARCIE DOMU LUDOWEGO W BRANICY SUCHOWOLSKIEJ
Przecięcie wstęgi
21 listopada 2023

18 listopada (w ubiegłą sobotę) mieszkańcy sołectwa Branica Suchowolska świętowali otwarcie Domu Ludowego, po modernizacji.

Budynek został poddany kompleksowej modernizacji. Zakres robót był bardzo szeroki. W ramach podjętego działania zostały wykonane m.in.: docieplenie stropu poddasza, docieplenie ścian zewnętrznych, izolacja ścian fundamentowych, przebudowę instalacji elektrycznej, gruntowne odnowienie sal, dostosowanie pomieszczeń i WC dla niepełnosprawnych. Całość wieńczy nowa elewacja obiektu. Wewnątrz budynek posiada nowoczesne zaplecze kuchenne wraz z pełnym wyposażeniem i klimatyzowaną salę, która z pewnością posłuży mieszkańcom na spotkania integracyjne czy  imprezy okolicznościowe.

Koszt remontu zadania „Przebudowa Domu Ludowego w Branicy Suchowolskiej” – 503.958,36 zł.

Osoby zaangażowane w  wykonanie projektu oraz przedstawiciele społeczności lokalnej dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, otwierającego drzwi do Domu Ludowego, a Ks. Józef Chwalisz – proboszcz parafii Suchowola dokonał poświęcenia obiektu.

Gospodarz Gminy Wohyń – p. Tomasz Jurkiewicz w obecności zgromadzonych podsumował podjęte działania, dziękując za wkład i ogromnie zaangażowanie w realizację  projektu. Na ręce  p. Edyty Kolędy – sołtysa i p. Anny Mackiewicz – prezes Stowarzyszenia Jedności Wsi Branica Suchowolska, został przekazany symboliczny klucz, życząc aby to było miejsce licznych  spotkań, kultywowania pamięci o Unitach oraz lokalnych tradycji.

Na scenie swój  talent wokalny dwie zaprezentowały dwie utalentowane artystki: Martyna Belniak oraz Karolina Biernacka. To była prawdziwa uczta artystyczna. Dziękujemy! Młodym Artystkom życzymy dalszego rozwoju i powodzenia.

Po części oficjalnej i artystycznej przyszedł czas na biesiadę przy zespole Medium.

Obiekt jest piękny.

Gratulujemy Sołectwu Branica Suchowolska! Wierzymy, że nowo wyremontowany obiekt posłuży integracji mieszkańców.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30