Po raz kolejny „Biała sobota” dla mieszkańców
Grupa ludzi
17 maja 2022

W ubiegłą sobotę, 14 maja, w naszej gminie, zorganizowana została „Biała sobota”. Jest to już trzecie takie prozdrowotne działanie dla naszych mieszkańców (drugie z Nadleśnictwem Radzyń Podlaski).

Akcję przeprowadziliśmy dzięki inicjatywie Wójta Gminy Wohyń p. Tomasza Jurkiewicza oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Radzyń Podlaski
p. Leszka Gajusia we współpracy z p. Maciejem Wójcikiem z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. To była bardzo dobra okazja, żeby mieszkańcy Gminy Wohyń mogli skontrolować stan swojego zdrowia. Lekarze specjaliści ze Szpitali Klinicznych Nr 1 i Nr 4 w Lublinie oraz radca prawny udzielili 130  bezpłatnych porad i konsultacji. Przyjmowali: kardiolodzy, ortopedzi, ortopeda dziecięcy,  chirurg, chirurdzy naczyniowi, chirurg urolog, laryngolog, ginekolog oraz radca prawny w zakresie porad prawnych. Można było także wykonać EKG.

Dziękujemy za zaangażowanie i świetną organizację Dyrektor Szkoły p. Annie Teresie Kowalczyk.

Dziękujemy również za pomoc przy organizacji Kierownikowi Ośrodka Zdrowia w Wohyniu p. Ryszardowi Gaworeckiemu oraz Zastępcy Dyrektora ds. Administracyjno Technicznych SP ZOZ w Radzyniu Podlaski p. Jarosławowi Sosnowskiemu.

Wszyscy zainteresowani podkreślali bardzo miłą atmosferę i brak kolejek oraz to, że akcja warta jest kontynuacji.