Gmina Wohyń

Nagłówek

Przebudowa domów ludowych w naszej gminie
20 maja 2021
Fundusze Unii Europejskiej

Projekt pn. „Dziedzictwo kulturowe gminy Wohyń – przebudowa domów ludowych” współfinansowany
jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wójt Gminy Wohyń w 2020 r. podpisał Umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego na realizację projektu unijnego pt. „Dziedzictwo kulturowe gminy Wohyń – przebudowa domów ludowych”. W czwartym kwartale 2020 r. zostali wyłonieni Wykonawcy, którzy przystąpili do prac budowlanych na przekazanych do przebudowy domach ludowych:

Dom Ludowy w Lisiowólce – prace wykonuje Zakład Remontowo Budowlany Wiśniewski Andrzej
z Łukowa
. Firma wykonała demontaż starych podłóg, położono izolację posadzki, trwa układanie płytek podłogowych, ocieplono ściany zewnętrzne i strop, wykonano nowe obróbki dachu
i wymieniono orynnowanie.

Dom Ludowy w Ostrówkach – prace wykonuje firma Usługi Remontowo – Budowlane Marcin Jakimowicz z Gołaszyna. Ocieplono ściany zewnętrzne i strop, wymieniona została brama garażowa OSP i stolarka drzwiowa w domu ludowym. Pomalowano pomieszczenia wewnętrzne i zamontowano instalację fotowoltaiczną.

Dom Ludowy w Świerżach – prace wykonuje firma Renomo Marcin Kamil Pietrzak z Gręzówki. Ocieplono ściany zewnętrzne i strop, wykonano elewację zewnętrzną i zamontowano instalację fotowoltaiczną na dachu budynku. Wykonano malowanie wewnątrz budynku.

Wkrótce rozpoczną się prace w pozostałych domach ludowych: w Branicy Suchowolskiej
i Ossowie.

Wszystkie  budynki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie podjazdów i poszerzenie drzwi oraz modernizację sanitariatów. Wykonane będą niezbędne przeróbki  instalacji elektrycznej, wszystkie obiekty zasili instalacja fotowoltaiczna.

W każdym z domów ludowych znajdować się będzie stała ekspozycja przypominająca
o historii naszych terenów związanej z Unitami Podlaskimi.

Całkowita kwota na jaką podpisano Umowy z  powyższymi Wykonawcami to 1 461 930,78 zł

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30