Gmina Wohyń

Nagłówek

Pszczoła to skarb
Grupa dzieci przebranych za pszczoły
14 czerwca 2023

Podsumowanie XXIV Powiatowego Konkursu „Pszczoła to skarb”, które odbyło się w ubiegą niedzielę 11 czerwca, miało dosyć nietypowy przebieg. A to dlatego, że w tym roku połączone było z obchodami „Gminnego Dnia Dziecka”. Nad przebiegiem uroczystości czuwali prowadzący, w osobach p. Doroty Wodowskiej – Dyrektora Gminnego Centrum w Wohyniu oraz p. Krzysztofa Sokoła – Prezesa Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu. Na wstępie przywitali wszystkich przybyłych na uroczystości gości, a w szczególności nagrodzonych w konkursie uczniów wraz z rodzicami i opiekunami. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy „0” z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, których do występu przygotowała p. Aleksandra Grzesiak.

Po występie „małych pszczółek”, przewodnicząca komisji konkursowej p. Anna Tchorzewska

przedstawiła protokół z pracy komisji. Wyniki przedstawiają się następująco:

I. Kategoria „Przedszkolak”:

I miejsce – Maja Szwed – Szkoła Podstawowa w Żabikowie,

II miejsce – Alan Wójcik – Szkoła Podstawowa w Żabikowie,

III miejsce – Emilia Kowalik – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli,

Wyróżnienia:

Stanisław Wierzchowski – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie,

– Natalia Sokołowska – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie,

– Jakub Szczygielski – Przedszkole w Ulanie Majoracie

II. Kategoria „Junior”:

I miejsce – Jan Kułak – Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Białce,

II miejsce – Anna Panasiuk – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu,

III miejsce – Franciszek Kaźmieruk – Szkoła Podstawowa w Lisiowólce,

Wyróżnienia:

– Hanna Kozak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim,

– Zofia Sierpień – Zespół Oświatowy w Polskowoli,

– Zuzanna Toczko – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli,

III. Kategoria „Młodzik:”

I miejsce – Damian KurzaczSzkoła Podstawowa w Żabikowie,

II miejsce – Magdalena Strzyżewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim,

III miejsce – Eliza Nowacka – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli,

Wyróżnienia:

Hanna Mazur –Szkoła Podstawowa w Brzostówcu,

– Milena Obrębska – Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych,

– Jakub Burdon – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli,

IV. Kategoria „Senior”:

I miejsce – Wiktoria Bartoszek – Szkoła Podstawowa w Żabikowie

II miejsce – Jakub Czubak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim,

III miejsce – Piotr Burdon – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim,

Wyróżnienia:

– Martyna Wyrwisz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim,

Prezes Gminnego Związku Pszczelarzy w Wohyniu przyznał specjalne nagrody za 4 prace, których autorami są:

– Artur Kolęda – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli,

– Kajetan Domański – Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Białce,

– Julia Gajda – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie,

– Dawid Szkot – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu

Podlaskim.

Nagrody laureatom wręczyli:

– Tomasz Jurkiewicz – Wójt Gminy Wohyń

– Stanisław Próchniak – Dyrektor Biura Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie

– Zbigniew Smółko – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radzyńskiego.

Dodatkowo wszyscy nagrodzeni otrzymali do posadzenia sadzonki lip.

Jednak lista nagrodzonych się nie skończyła. Przyszła kolej na wręczenie odznaczeń dla pszczelarzy. Złotą odznaką uhonorowany został Tomasz Budzyński. Srebrne odznaki otrzymali Panowie Andrzej Adamczuk i Jan Korszeń. Uroczystej dekoracji zasłużonych w pracy z pszczołami dokonał Dyrektor Biura WZP w Lublinie przy asyście Prezesa Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wohyń – Tomasz Jurkiewicz. Podziękował pszczelarzom za ich trud i zaangażowanie w pracy z pszczołami. Laureatom konkursu pogratulował wygranych, a wszystkim uczestnikom wspaniałych prac plastycznych.

Po części oficjalnej przyszła kolej na zabawę. Wystąpił Zespół wokalny „Wohyniacy”, następnie Zespołu „So Easy” z Komarówki Podlaskiej. Usłyszeliśmy wiele cooverów polskich przedstawicieli różnych nurtów muzycznych.

Na ten dzień przygotowano liczne atrakcje dla milusińskich. Do ich dyspozycji były dmuchane zamki i trampoliny. Chętni mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych, malowaniu twarzy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub zwierzątko z baloników. Animator Marta Belniak z MCK w Suchowoli prowadziła konkursy z nagrodami i zabawy ruchowe.

Na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Kluby Seniora w Wohyniu i Suchowoli, sołectwo Suchowola, Pracowników GCK w Wohyniu i MCK w Suchowoli oraz Członków Koła Pszczelarzy w Wohyniu.

Dodatkowo chętni mogli zakupić miód i inne wyroby pszczelarskie na stoiskach Państwa Jolanty i Pawła Małafiejew – właścicieli pasieki „Akacjowy Gaj” oraz Gminnego Koła pszczelarzy w Wohyniu. Można też było nabyć nasiona roślin miododajnych a także sadzonki drzew i krzewów.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, zachęcamy do dalszej pracy i zapraszamy za do udziału w jubileuszowym XXV Konkursie „Pszczoła to skarb”. Do zobaczenia za rok.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30