Seniorów podróż za jeden uśmiech
20 grudnia 2019

14-15 grudnia zorganizowano pierwszą wycieczkę Seniorów z Klubów Seniora z Wohynia i Suchowoli.
W wycieczce wzięło udział 30 seniorów pod opieką animatorek Marty Belniak i Anny Gadamskiej.
W Zamościu przedstawiono Seniorom projekcję multimedialną Historia miasta i twierdzy Zamość. Zwiedzano Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Muzeum Zamojskie oraz Skarbiec Historii, Sztuki i Nauki.

Wieczorem podziwiano iluminacje świetlne na Starym Mieście w Zamościu, zaś po kolacji czekała miła niespodzianka w postaci koncertu operetkowo-wodewilowego p. Barbary Rabiega z akompaniamentem pianina i skrzypiec.
Wszyscy zadowoleni, zakwaterowani w Karczmie Zamojszczyzna w miejscowości Sitaniec Wolica, udali się na odpoczynek.
Drugi dzień przewidywał nie mniej atrakcji. Niedzielę rozpoczęto Mszą Świętą w Kościoła w Krasnymstawie. Bezpośrednio po Mszy Św. zwiedzaliśmy Muzeum Regionalne oraz Starówkę. Dzień zamojski zakończono obiadem, i dalej w podróż.
W Lublinie czekała kolejna atrakcja w postaci Spektaklu Mayday2 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.
Po spektaklu zmęczeni, ale jakże zadowoleni seniorzy, wrócili do domów.