Gmina Wohyń

Nagłówek

Spotkanie opłatkowe Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Wigilia
21 grudnia 2019

Już po raz drugi członkowie i sympatycy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przybyli do Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu aby wspólnie uczestniczyć w tradycyjnym przedwigilijnym spotkaniu opłatkowym. Były życzenia, kolędy i łamanie się opłatkiem.
Spotkanie, które odbyło się w piątek 14 grudnia 2019 roku, było okazją do złożenia wszystkim życzeń świątecznych i połamania się opłatkiem. Rozpoczął je Przewodniczący Wohyńskiego Koła ZERiI Pan Kazimierz Brudkowski, który w krótkich słowach powitał wszystkich przybyłych członków koła oraz zaproszonych gości: Starostę Radzyńskiego Szczepana Niebrzegoskiego, Wójta Gminy Wohyń Tomasza Jurkiewicza, Sekretarza Gminy Agnieszkę Buch, Proboszcza Parafii Św. Anny w Wohyniu ks. kan. Henryka Kalitkę, Prezesa ZK „PRYZMAT” Włodzimierz Chodyczkę, Dyrekcję Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu w osobach pań Anny Kowalczyk i Barbary Banaszczyk oraz Przewodniczącego ZERiI Rejonu Radzyń Podl. Kazimierza Zdziebłowskiego jak również przedstawicieli zaprzyjaźnionych kół ZERiI z Czemiernik, Kąkolewnicy i Ulana Majoratu.

W imieniu władz samorządowych. życzenia wszelkiej pomyślności na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i przyszły 2020 rok wszystkim zgromadzonym złożyli Wójt Gminy Wohyń, oraz Starosta Radzyński.
Miłym akcentem spotkania był występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, która przedstawiła uczestnikom spotkania „Jasełka” na wesoło. Uczniów do występu przygotowywała pani Elżbieta Korniecka, a podczas spotkania opiekę nad młodymi artystami sprawowała pani Iwona Babicz – Kalinowska. W nagrodę za wspaniały spektakl wszyscy aktorzy otrzymali upominki od Św. Mikołaja.
Proboszcz Henryk Kalitka pobłogosławił wszystkich zgromadzonych oraz przygotowane na wieczerzę potrawy. Następnie nastąpiło wzajemne składanie życzeń oraz dzielenie się opłatkiem. W tak podniosłej atmosferze przybyli goście zasiedli przy świątecznie udekorowanych i zastawionych stołach. Rozpoczęły się rozmowy o rzeczach ważnych i mniej ważnych, toczone w przyjaznej atmosferze świątecznego stołu.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30