Światowy Dzień Seniora w Gminie Wohyń
dzień seniora 14 listopada
15 listopada 2023

14 listopada obchodzony jest Światowy i Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto ma na celu docenienie roli jaką pełnią osoby starsze w społeczeństwie oraz popularyzowanie ich udziału w życiu kulturalnym i społecznym. Warto przy okazji wspomnieć o innych świętach poświęconych seniorom. W październiku przypadają: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych (1 października) i Europejski Dzień Seniora (20 października).
Właśnie z okazji przypadającego Dnia Seniora, z inicjatywy Wójta Gminy Wohyń – p. Tomasza Jurkiewicza, we wtorek 14 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu, spotkali się członkowie Klubów Seniora z Wohynia i Suchowoli oraz przedstawiciele Gminnego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wohyniu, aby wspólnie obchodzić swoje święto.
Oficjalnego otwarcia spotkania, w imieniu Wójta Gminy, dokonała Sekretarz Gminy Wohyń
– p. Agnieszka Buch. Zwróciła uwagę na integrację środowiska senioralnego oraz umacnianie więzi międzypokoleniowych. Dzień Seniora to doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych, ich problemach, m.in. zdrowiu i jakości życia. Podkreśliła rolę, jaką spełniają seniorzy w naszym społeczeństwie. Na zakończenie życzyła wszystkim seniorom długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha oraz spełnienia wszelkich marzeń. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki.
Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek przygotowany własnoręcznie przez seniorów i pracowników GCK. Podczas integracji przy obficie zastawionych stołach seniorzy świetnie bawili się, wspólnie śpiewając znane wszystkim piosenki biesiadne i ludowe.
Takiej energii i radości życia tylko pozazdrościć.
Drodzy Seniorzy!
W dniu Waszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, nieustającej energii, pogody ducha i radości z małych rzeczy.
Niech omijają Was troski i smutki dnia codziennego, a optymizm nigdy nie opuszcza.