Gmina Wohyń

Nagłówek

Święto Niepodległości w Wohyniu
11 listopada 2019

Święto Niepodległości to w Polsce szczególna uroczystość. Skłania nas bowiem do refleksji nad patriotyzmem i bohaterstwem naszych rodaków. Wspominamy nie tylko  żołnierzy poległych w czasie  I wojny światowej, ale również tych przodków,  którzy  w okresie dwudziestolecia międzywojennego pracowali dla dobra naszego narodu i państwa. Składamy im hołd i modlimy się w ich intencji.
Zgodnie z tradycją,  11 listopada  2019r. o godzinie 10.00  w kościele Świętej Anny w Wohyniu została odprawiona Msza Świętą za Ojczyznę z udziałem Pocztów Sztandarowych, władz samorządowych z Wójtem Gminy p. Tomaszem Jurkiewiczem na czele. Homilię wygłosił Proboszcz Parafii Św. Anny w Wohyniu Henryk Kalitka.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu zaprezentowali okolicznościowy montaż- słowno muzyczny. Wszyscy obecni na uroczystości  włączyli się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Nasza Gmina uczestniczyła także w uroczystościach rocznicowych na szczeblu centralnym poprzez udział w Apelu Poległych przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Partnerzy

Radzyńska Kraina Serdeczności
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
Zaloguj się z nami
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30