Gmina Wohyń

Nagłówek

Tablety dla szkół z Gminy Wohyń
10 kwietnia 2020

Dzięki podpisanej umowie pomiędzy Województwem Lubelskim a Gminą Wohyń nasza gmina wzbogaciła się o 22 tablety Huawei MediaPad T5 wraz z dostępem do bezprzewodowego internetu LTE. Nowoczesny sprzęt zasili wkrótce szkoły i najbardziej potrzebujących uczniów w cyfrowym nauczaniu. Dyrektorzy placówek oświatowych przekażą je uczniom wykluczonym cyfrowo. Celem tej akcji jest umożliwienie edukacji, w tym dostęp do zdalnego nauczania uczniów z terenu Województwa Lubelskiego, w związku z przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków społeczno-gospodarczych COVID-19. Do tabletów dołączona jest karta SIM z bezpłatnym połączeniem do internetu.
To nie jedyna dobra wiadomość dla uczniów, Gmina Wohyń złożyła wniosek w ramach projektu „Zdalna szkoła”, wniosek już został pozytywnie zaakceptowany przez Komisję Konkursową. Pozyskaliśmy 60 000 złotych na zakup nowych laptopów dla uczniów i szkół. Wkrótce zostanie podpisana umowa na mocy której kolejne urządzenia, co najmniej 24 laptopy trafią do uczniów i szkół na terenie Gminy Wohyń.

Nadmieniamy, iż obecnie Zespół Szkół w Wohyniu oraz Zespół Szkół w Suchowoli korzystają z dziennika elektronicznego (prace nad wdrożeniem trwają również w Szkole w Bezwoli), a pozyskany sprzęt okaże się znaczącym wsparciem dla unowocześniania nauczania i cyfryzacji szkół w Gminie Wohyń.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30