Gmina Wohyń

Nagłówek

TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃ
Gminny Dzień Kobiet
15 marca 2023

W minioną sobotę, 11 marca 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury Gminny w Wohyniu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Jako, że to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń w naszej gminie, organizatorzy zadbali o odpowiedni wystrój i oprawę na tę okoliczność oraz bogaty program artystyczny. Każda obecna na sali Pani mogła się poczuć doceniona, zauważona  i zaopiekowana.

 Ten wyjątkowy wieczór był symboliczną formą podziękowania wszystkim Paniom.

To „Być kobietą to znaczy tyle samo, co być człowiekiem i nosić w sercu radość z możliwości doświadczania życia. To oznacza być sobą i żyć w zgodzie ze swoimi pragnieniami i potrzebami”.

p. Tomasz Jurkiewicz – Wójt Gminy Wohyń złożył wszystkim Paniom życzenia: zdrowia, radości i determinacji w wypełnianiu wielu ról – mam, żon, babć. Życzył siły, a także powodzenia w realizowaniu się w sferze zawodowej. W swych wystąpieniach niejednokrotnie podkreślał ważność roli kobiety w społeczeństwie. Po oficjalnym powitaniu i tradycyjnych życzeniach, Panie otrzymały od męskiej części społeczeństwa kwiaty oraz słodką niespodziankę w postaci tortu.

Spotkanie rozpoczął niezwykle urokliwy występ dwóch grup baletowych działających przy GCK w Wohyniu pod kierownictwem p. Agaty Żółkiewicz, wywołując niezwykłe emocje.

W gorącej kubańskiej cha-chy zaprezentowały się Diamentowe Laydys, porywając do tańca męską część widowni. Panie zatańczyły autorską choreografię Pauliny Łobacz. Swoim niesamowitym występem  udowodniły, że w każdym wieku można rozwijać swoje pasje.

Arkadiusz Ostrowski porwał publiczność do wspólnego śpiewania w popularnym turnieju ekranowym. Publiczność musiała stawić czoła polskim przebojom odgadując brakujące wersy tekstów piosenek. Humor i dobra zabawa widoczna była na twarzach uczestniczek spotkania.

Gwoździem programu i zarazem niespodzianką był  koncert Ténno Acoustic Trio, czyli damsko-męski duet wokalny + gitara akustyczna  w składzie: Monika Gawrońska |śpiew, przeszkadzajki;  Johnny Kalinowski | śpiew, ukulele, cajon, bongosy; Paweł Cichocki | gitara akustyczna. Artyści zaprezentowali utwory o kobiecej tematyce, zarówno z perspektywy kobiety, jak i mężczyzny. Utwory w akustycznych aranżacjach takich artystów jak Mikromusic, Kwiat Jabłoni, Krzysztof Zalewski czy Mela Koteluk, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i  kilku bisach.

Była to prawdziwa uczta dla oka i ucha.

Tego wieczoru mogliśmy podziwiać wystawę obrazów uczestniczek warsztatów rękodzieła prowadzonego przez Iwonę Pawelec- Burczaniuk  w Klubie Seniora w Wohyniu. Wystawa wzbudziła podziw oraz niesamowite wrażenia na odbiorcach.  Na wszystkich obecnych czekał poczęstunek przygotowany przez cudowne, aktywnie działające kobiety z gminy Wohyń. Dziękujemy, jesteście nieocenione😊
Dziękujemy wszystkim Paniom i Panom za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne imprezy.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30