Gmina Wohyń

Nagłówek

Transformacja kulturowa w małych środowiskach
20 listopada 2019

16 listopada br. odbył się kongres „Transformacja kulturowa w małych środowiskach”. Była to pierwsza tego typu konferencja na terenie naszego powiatu. Poprowadzona została w formie paneli dyskusyjnych. Pierwszy panel „Transformacja potrzeb i zasobów NGO działających w małych miejscowościach” poprowadzony został przez p. Jacka Gralczyka – animatora kulturalnego i społecznego, edukatora, moderatora i trenera. Udział w tym panelu przypadł naszej lokalnej działaczce p. Mieczysławie Kulickiej-Muszyńskiej. Drugi panel nt. „Łączenie płci i pokoleń w działaniach w obszarze kultury” poprowadził p. Krzysztof  Martyniak – socjolog, analityk, publicysta, komentator zjawisk społecznych. Na zaproszenie organizatorów: Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Zapiecek” oraz Wójta Gminy Wohyń p. Tomasza Jurkiewicza odpowiedzieli i udział w konferencji wzięli: Fundacja „Dziedzictwo Unickie” w Wohyniu, KGW Ostrówki, KGW Bezwola, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Branica Suchowolska oraz Stowarzyszenie Razem i Kropka z Suchowoli. Konferencja byłą okazją do integracji osób zaangażowanych w lokalną kulturę. Fakt ten podkreślono przez wspólne stworzenie hasła „I love KULTURA”. Podczas konferencji oraz w przerwach wymiano doświadczenia i spostrzeżenia. Panele przyczyniły się do wypowiedzenia istotnych myśli i refleksji. Spotkanie zakończył występ kabaretu „Fifa Rafa”.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30