Gmina Wohyń

Nagłówek

Uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi
Przecięcie wstęgi
13 września 2023

11 września br. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Nr 1228 L na odcinku Wohyń – granica powiatu parczewskiego. Inwestycja została sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą inwestycji była firma STRABAG Sp. z o.o.  Całkowita wartość projektu wyniosła prawie 10 mln 400 tys. zł.   Kwota dofinansowania to ok. 5 mln 600 tys. zł pozostała cześć została sfinansowana z budżetu Powiatu Radzyńskiego oraz Gminy Wohyń. Przypomnijmy, udział Gminy Wohyń w kosztach zadania wyniósł  2 mln 395 tys. zł.  Długość przebudowanego odcinka – 3405 mb.

Poświęcenia odcinka drogi dokonał ks. Henryk Kalitka – proboszcz parafii Św. Anny w Wohyniu. Na wydarzenie przybyli: Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, Dyrektor Biura Poselskiego Moniki Pawłowskiej Paulina Perek, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z Wicestarostą Michałem Zającem i Członkami Zarządu: Grzegorzem Kowalczykiem i Jerzym Bednarczykiem, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek z Radnymi Rady Powiatu, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Mirosław Kułak, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz wraz z radnymi, Dyrektor firmy Strabag oddział w Lublinie Marcin Zieliński, Kierownik budowy Grzegorz Kozak oraz wójtowie sąsiednich gmin, sołtysi, mieszkańcy i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wohyniu.

Życzymy wszystkim bezpiecznego użytkowania.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30