Gmina Wohyń

Nagłówek

V Spotkanie z Folklorem „Wohyńska Jesień”
30 października 2019

W sobotnie popołudnie, 26  października br. w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu przy dźwiękach muzyki ludowej Koło Gospodyń Wiejskich w Wohyniu oraz  funkcjonujący w jego ramach zespół „Wohyniacy” świętowało swój jubileusz. V Spotkanie z Folklorem „Wohyńska Jesień” przebiegało pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko”. Powagi spotkaniu dodało przybycie znamienitych gości w osobach: Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Lublinie – p. Kazimiera Wójtowicz, W-ce Prezes – p. Dorota Wesołek, Kierownik Biura – p. Halina Kaźmierak oraz Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet w Lubinie – p. Teresa Banach oraz przedstawiciele samorządu na czele z Wójtem Gminy Wohyń p. Tomaszem Jurkiewiczem z małżonką. Swoimi osobami uroczystość zaszczyciły delegacje KGW z Ostrówek i Bazanowa.

W ramach części artystycznej przed publicznością zaprezentowały się zaprzyjaźnione z KGW Wohyń zespoły śpiewacze takie jak: ” Świerżanki” ze Świerżów, „Zorza” z Bełcząca, „Jutrzenka” z Niewęgłosza,  „Rosa” z Czemiernik, „Skoczanie” ze Skoków, „Echo i Kwartet” ze Stoczka. Na scenie zadebiutował młody lokalny artysta Mateusz Misztal, który dał popis swoich umiejętności wokalnych i instrumentalnych. Po prezentacji artystycznej, Przewodnicząca KGW w Wohyniu p. Mieczysława Kulicka- Muszyńska oraz Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz obdarowali wykonawców pamiątkowymi śpiewnikami. Atrakcją wieczoru była przeprowadzona po raz pierwszy licytacja „Unikatowej Dychy”. Pani Mieczysława Kulicka  przedstawiła historię Koła Gospodyń Wiejskich w Wohyniu w humorystycznej formie „Listu do nabywcy Unikatowej Dychy”. Śmiechem żartem, wartość „Dychy” znowu wzrosła.Jak na każdym  jubileuszu nie mogło zabraknąć podziękowań, życzeń i gratulacji. Jako pierwszy życzenia złożył wójt Gminy Wohyń – p. Tomasz Jurkiewicz. Po części artystycznej, która była ucztą dla duszy, nadeszła pora na ucztę dla ciała. Poczęstunek trwał do późnych godzin wieczornych. Muzycy grali w różnych zestawieniach personalnych i instrumentalnych, co nakręcało jeszcze bardziej do zabawy wszystkich uczestników „Wohyńskiej Jesieni”. Biorąc pod uwagę niespożytą energię gospodarzy, ich pomysłowość, poczucie humoru i dystans do siebie, z powodzeniem ten etap ich życia można nazwać wiosną, albo co najmniej pełną lata a nie jesienią. Jubilatom gratulujemy! Dziękujemy za propagowanie bogatej tradycji rodzimego folkloru oraz zaangażowanie i promocję Gminy Wohyń. Życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, nowych twórczych pomysłów, wielu sukcesów oraz  wytrwałości w dalszej pracy na rzecz społeczności lokalnej.Imprezę zorganizował Wójt Gminy Wohyń wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wohyniu z Zespołem „Wohyniacy”. Spotkanie także współfinansował Powiat Radzyński i Sołectwa Wohyń.
 

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30