VI BIESIADA PRZY CHOINCE w Ostrówkach
Ostrowianki
19 stycznia 2023

Okres karnawału to czas wspólnych spotkań, rozmów i biesiadowania.
14 stycznia, (w ubiegłą sobotę), Koło Gospodyń Wiejskich SUPER GOSPODYNIE w Ostrówkach zorganizowały „VI Biesiadę przy choince”. Zaproszonych gości powitały przedstawicielki Koła, panie Jolanta Przychodzka – przewodnicząca i Mirosława Stankiewicz – wiceprzewodnicząca Koła. Następnie, współgospodarz uroczystości, Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz na progu rozpoczynającego się 2023 roku złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia. Program artystyczny rozpoczęły Super Gospodynie pastorałką „Od serca do ucha”. W dalszej kolejności z programem artystycznym na scenie pojawili się: Julia Stankiewicz z Radzynia Podlaskiego – skrzypce, Zespół „Wohyniacy” z Wohynia, „Niezapominajki” z Turowa oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostrówkach, którym ks. Proboszcz Andrzej Danieluk akompaniował na gitarze.
Było kolędowanie i na biesiadną nutę. Dla ciała i dla duszy.
Niespodziankę przygotowali „Wohyniacy” z Wohynia. Rozdane teksty piosenek i przyśpiewek zachęciły wszystkich do wspólnego śpiewania.
Super Gospodynie z Ostrówek podziękowały za przybycie zaproszonym Kołom Gospodyń z Bezwoli, Lisiowólki, Ossowy, Suchowoli i Wólki Zdunkówki. Dziękujemy wszystkim za obecność
i zabawę, a Paniom z KGW Ostrówki za wspaniałą organizację uroczystości.