Gmina Wohyń

Nagłówek

VI Konkurs „Czy znasz nasze lasy?” już za nami
Laureaci konkursu
24 listopada 2021

5 listopada 2021 r. w Zespole Szkół w Wohyniu odbył się VI Konkurs „Czy znasz nasze lasy?”. Do konkursu przystąpiło prawie 50 uczniów z 5 szkół przygotowywanych przez 15 nauczycieli. Głównymi organizatorami konkursu i fundatorami nagród zwycięzcom byli: Nadleśnictwo Radzyń Podlaski z nadleśniczym p. Leszkiem Gajusiem, Miasto Radzyń Podlaski z burmistrzem p. Jerzym Rębkiem, Gmina Wohyń z wójtem p. Tomaszem Jurkiewiczem  i Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu z dyrektor p. Anną Teresą Kowalczyk. Natomiast całość działań mogła odbywać się przy współpracy osób i instytucji: Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO – prezes p. Grzegorz Kułak, ProAgroNatura Mobilne Doradztwo Rolnicze – p. Katarzyna Daniłkiewicz-Niewęgłowska, PTTK oddział w Radzyniu Podlaskim – prezes p. Bogdan Fijałek
i Towarzystwo Przyrodniczego „Bocian”- prezes p. Sylwia Zgorzałek. Konkurs miał 2 części. Część pierwszą pisemną, na którą składały się pytania z tematyki leśnej (autorką była p. Katarzyna Mirosław, specjalista do spraw edukacji leśnej z ramienia Nadleśnictwa Radzyń Podlaski)
 i ekologicznej (autorem pytań był p. Piotr Tarnowski). W tę część włączono również rozpoznawanie głosów gatunków zwierząt wskazanych Regulaminem konkursu. Natomiast drugą część, stanowiło rozpoznawanie gatunków roślin zielnikowych – materiał zielnikowy przygotowała  p. Agata Sokół. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych oraz w dwóch dyscyplinach: indywidualnej i drużynowej. Prace sprawdzała komisja utworzona z osób oddelegowanych przez instytucje współpracujące: przewodniczący – p. Tomasz Mirosław i p. Piotr Tarnowski oraz członkowie: p. Elżbieta Toczyńska-Wiczuk, p. Katarzyna Daniłkiewicz-Niewęgłowska, Mateusz Król oraz p. Marek Maksymiuk (autor wzoru dyplomów i zaświadczeń). Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią uczestnicy na wyniki musieli czekać do 15 listopada. Warto było. Nagrodami w konkursie był: sprzęt elektroniczny książki, karimaty, power banki, słuchawki oraz ciekawe książki i materiały reklamowe. Poza nagrodami, podczas uroczystości podsumowania konkursu, wręczono również podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów.
Na zakończenie VI. Konkursu „Czy znasz nasze lasy?” do szkoły w Wohyniu, uczestników
i opiekunów, w imieniu wszystkich organizatorów, zapraszała – koordynator konkursu
 p. Barbara Banaszczyk

Poniższy wykaz przedstawia zwycięzców w zmaganiach indywidualnych i drużynowych.

Laureaci w konkursie indywidualnym „Sowy mądre głowy”, kategoria „Skrzat”:

1. Jakub Burdon (Suchowola)

2. Szymon Kowalik (Suchowola)

3. Barbara Denisiuk (Wohyń)

4. Jan Reroń (Wohyń)

Laureaci w konkursie indywidualnym „Sowy mądre głowy”, kategoria „Młodzik”:

1. Julia Tymosiewicz (Suchowola)

2. Jagoda Polańska (Komarówka Podl.)

2. Julia Hryńczuk  (Ostrówki)

3.Łucja Korneszczuk (Ostrówki)

4. Sebastian Świć (Czemierniki)

5. Agata Kocko (Wohyń)

Laureaci w konkursie indywidualnym „Sowy mądre głowy”, kategoria „Junior”:

1. Bartosz Skowronek (Czemierniki)

2. Milena Kocko (Wohyń)

3. Zofia Kowalczyk (Wohyń)

4. Natalia Laszczka (Czemierniki)

5. Gabriela Król (Komarówka Podl.)

Zwycięzcy w dyscyplinie drużynowej, kategoria „Skrzat”:

1. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli

2. Szkoła Podstawowa w Zespole szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

3. Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Zwycięzcy w dyscyplinie drużynowej, kategoria „Młodzik”:

1. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli

1. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce Podlaskiej

2. Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

3. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach

Zwycięzcy w dyscyplinie drużynowej, kategoria „Junior”:

1. Szkoła Podstawowa w Zespole szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

2. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach

3. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce Podlaskiej

Konia z rzędem i pół królestwa temu, kto rozpozna bezbłędnie pod maseczkami nagrodzonych uczestników i osoby reprezentujące instytucje organizujące konkurs 😊

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30