Gmina Wohyń

Nagłówek

VI Spotkanie z folklorem
Wohyńska jesień widok na scenę
23 listopada 2022

W sobotę, 19 listopada, w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu odbyło się VI Spotkanie z Folklorem. Na Wohyńskiej Jesieni spotkali się miłośnicy ludowej twórczości artystycznej. Na scenie zaprezentowali się gospodarze, czyli Zespół Śpiewaczy „Wohyniacy”, a także zaproszone zespoły: „Echo i Kwartet” ze Stoczka, „ Czerwone Korale” z Zabiela, „Zorza” z Bełcząca,  „Przegalinianki” z Przegalin oraz duet Maria i Maciej Filipiukowie. Z wielkim przytupem „Powrócili jak za dawnych lat”, dając zebranym dawkę dobrego polskiego folku oraz mnóstwo radości. Nie zabrakło wspomnień oraz wielu wzruszeń na wspomnienia o tych, których niestety nie ma już wśród nas☹. Sobotnie spotkanie było również okazją do zbiórki charytatywnej. Pani Magdalena Pomorska opowiedziała o akcji i przedstawiła ciężką sytuację, w jakiej znalazła się rodzina ze wsi Świerże oraz zachęciła do wsparcia.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wójta gminy Wohyń, p. Tomasza Jurkiewicza oraz sekretarz p. Agnieszki Buch oraz wójtów z zaprzyjaźnionych Gmin: p. Arkadiusza Filipka – wójta gminy Czemierniki oraz p. Ireneusza Demianiuka – wójta gminy Komarówka Podlaska oraz radnego powiatowego Zbigniewa Smółko.  

 W przygotowanym programie artystycznym, przewodnicząca KGW w Wohyniu, p. Mieczysława Kulicka wcieliła się w rolę hrabiny i w przezabawnej  „Balladzie o Wiśniewskiej” dała popis swoich wokalnych zdolności. Ogniowy Popiół Woncenty i Alojzowa zafundowali w kabarecie „Pali się” dawkę dobrego humoru.

Gospodarze spotkania na powitanie zaśpiewali utwór „Ale to już było….” My jednak mamy ochotę na więcej, więc z nadzieją czekamy, że „ wróci więcej” i zobaczymy się za rok!

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30