Gmina Wohyń

Nagłówek

VII WOHYŃSKA JESIEŃ
występ zespołu ludowego
6 października 2023

Już po raz siódmy, 30 września 2023 r. odbyło się Spotkanie z Folklorem, które zgromadziło wspaniałych artystów – sympatyków muzyki ludowej.
Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia byli członkowie zespołu Wohyniacy przy wsparciu p. Tomasza Jurkiewicza- wójta Gminy Wohyń. Partnerami Wohyńskiej Jesieni były Sołectwo Wohyń I i II oraz Gminne Centrum Kultury w Wohyniu. W role wodzirejów i gospodarzy imprezy wcielili się: p. Mieczysława Kulicka – Muszyńska oraz p. Tomasz Jurkiewicz, którzy powitali wszystkich gości przybyłych na spotkanie. Wśród gości przybyłych na folklorystyczną biesiadę gościliśmy: Starostę Radzyńskiego – p. Szczepana Niebrzegowskiego z małżonką, Wójta Gminy Wohyń – p. Tomasza Jurkiewicza z małżonką, Sekretarz Gminy – p. Agnieszkę Buch, Skarbnik Gminy – p. Agnieszkę Korczyk, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Wohyń p. Magdalenę Pomorską, Wójta Gminy Komarówka Podlaska – p. Ireneusza Demianiuka. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli miejscowej szkoły. Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu reprezentowała dyrektor szkoły p. Anna Teresa Kowalczyk i wicedyrektor p. Barbara Banaszczyk. Dużą niespodzianką było przybycie p. Moniki Pawłowskiej, Posłanki na Sejm RP, która skierowała do zebranych wiele ciepłych i życzliwych słów.
Tego dnia w radosnej i miłej atmosferze spotkali się miłośnicy muzyki ludowej.
Na scenie podczas Biesiady zaprezentowali się: Zespół Wohyniacy, Zespół Zorza z Bełcząca, Zespół Czerwone Korale z Zabiela oraz Duet Wokalny p. Maria i Wojciech Filipiukowie.
Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę dorobku artystycznego wohyńskiego zespołu w postaci dyplomów, nagród i podziękowań.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne biesiadowanie.
Podczas trwania imprezy nie mogło zabraknąć potraw kuchni regionalnej oraz domowego ciasta.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30