Gmina Wohyń

Nagłówek

WIECZÓR AUTORSKI W LISIOWÓLCE
spotkanie autorskie pochodzącej z tej miejscowości autorki książki „Lisiowólka. Tak to kiedyś było…” , pani Teresy Pływacz
15 kwietnia 2024

W piątkowy wieczór, 5 kwietnia, Dom Ludowy w Lisiowólce był świadkiem doniosłego wydarzenia kulturalnego. Tego dnia o godzinie 18.00 rozpoczęło się spotkanie autorskie pochodzącej z tej miejscowości autorki książki „Lisiowólka. Tak to kiedyś było…” , pani Teresy Pływacz. Periodyk mógł się ukazać dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim i Gminy Wohyń.  Spotkanie otworzył Wójt Gminy Wohyń,  p. Tomasz Jurkiewicz. W krótkich słowach powitał autorkę książki oraz zaproszonych gości. Szczególne słowa powitania skierował do obecnej na spotkaniu rodziny autorki, a także licznie przybyłych mieszkańców Lisiowólki i okolicznych miejscowości. Dyrektor ROK-u przeprowadził wywiad z panią Teresą, z którego dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o dawnych obyczajach związanych z obchodami Świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Książka zawiera ciekawe wspomnienia o obrzędach i zwyczajach dawnej Lisiowólki, i okolicznych wsi. Niektóre z nich przetrwały do dnia dzisiejszego. Na koniec wszyscy zainteresowani mogli zdobyć autograf autorki. Zachęcamy do wspomnień przy lekturze tej niezwykle ciekawej książki.

Było bardzo ciekawie i  niezwykle rodzinnie. Dziękujemy za wspaniały wieczór.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30