Gmina Wohyń

Nagłówek

Wigilijne spotkania
Spotkanie opłatkowe
14 grudnia 2022

Jedną z najpiękniejszych tradycji w polskiej kulturze są zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wyrazem kultywowania tej pięknej tradycji są odbywające się spotkania opłatkowe.

 10 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wohyniu oraz zaproszonych gości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji grup formacyjnych. Proboszcz parafii w Wohyniu, Ks. Henryk Kalitka zwrócił uwagę na aktualność przesłania Świąt Bożego Narodzenia, które dokonuje się w naszych sercach.

Następnie wszyscy udali się do Zespołu  im. Unitów Podlaskich, gdzie zebranych przywitał gospodarz spotkania, przewodniczący koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Wohyniu, p. Kazimierz Brudkowski. Część artystyczną w wykonała młodzież z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Występ młodych artystów przygotowany przez panie: Elżbietę Tarasiuk oraz Elżbietę Korniecką wprowadził uczestników w bożonarodzeniowy nastrój.  

W świątecznej kolacji oprócz członków kół, udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wohyń-p. Tomasz Jurkiewicz, p. Agnieszka Buch – Sekretarz Gminy,  który zawsze chętnie uczestniczą i wspomagają organizację tego typu przedsięwzięć. Pan Wójt wszystkich uczestników serdecznie przywitał oraz życzył zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, aby zbliżające się Święta upłynęły wszystkim w zdrowiu, rodzinnej atmosferze, aby to był czas pełny miłości, życzliwości, a Nowy Rok obfitował w liczne sukcesy.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa nastąpił najbardziej wzruszający i pełen serdeczności moment składania sobie życzeń świątecznych i noworocznych oraz dzielenie się opłatkiem – symbolem zgody, pojednania oraz nadziei.

 Nie zabrakło tradycyjnych przysmaków wigilijnej kuchni: kapusta z grochem i grzybami, barszcz grzybowy, ryby w różnej postaci oraz niezastąpione racuszki receptury Państwa Mackiewiczów. Wszystkie wigilijne potrawy przygotowane zostały z wielkim sercem przez członków wohyńskiego koła.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30