Gmina Wohyń

Nagłówek

„Wohyńska Jesień” – część druga
14 lutego 2020

DRUGA CZĘŚĆ V SPOTKANIA Z FOLKLOREM „WOHYŃSKA JESIEŃ – PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”.

   Sobotnie popołudnie 8 lutego br. to było święto dla miłośników kultury ludowej i tego co się z nią wiąże.

W Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu odbyła się II część V SPOTKANIA Z FOLKLOREM – WOHYŃSKA JESIEŃ, które przebiegało, podobnie jak październikowa część pierwsza, pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko”. Imprezę zorganizowali Koło Gospodyń Wiejskich w Wohyniu wraz z Zespołem „Wohyniacy” pod patronatem Wójta Gminy Wohyń. Swojego wsparcia przedsięwzięciu udzielił Starosta Radzyński.

     Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wohyniu p. Mieczysława Kulicka – Muszyńska powitała wszystkich gości przybyłych na spotkanie. Wohyńską Jesień swoją obecnością zaszczycili: Starosta Radzyński – p. Szczepan Niebrzegowski z małżonką, Wójt Gminy Wohyń – p. Tomasz Jurkiewicz z małżonką, Sekretarz Gminy – p. Agnieszka Buch, Skarbnik Gminy – p. Agnieszka Korczyk z małżonkiem, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Wohyń p. Magdalena Pomorska, Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Lublinie –

p. Kazimiera Wójtowicz, Wójt Gminy Komarówka Podlaska – p. Ireneusz Demianiuk, Prezes LGD „Zapiecek” p. Katarzyna Krupska-Grudzień, Radny Powiatu Radzyńskiego p. Zbigniew Smółko. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli miejscowej szkoły. Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu reprezentowała dyrektor szkoły p. Anna Teresa Kowalczyk i wicedyrektor p. Barbara Banaszczyk.

W uroczystości wzięła udział dyrektor GCK w Wohyniu p. Dorota Wodowska oraz p. Marta Belniak z MCK  w Suchowoli. Zakład Komunalny „Pryzmat”  reprezentował p. Włodzimierz Chodyczko. Swoją obecnością ucieszyli gospodarzy przedstawiciele Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, działający na terenie naszej gminy.
     Jako pierwsi, w przygotowanym repertuarze, przed publicznością zaprezentowali się gospodarze – zespół ”Wohyniacy”. W pierwszym utworze towarzyszyły im uczennice z ZS w Wohyniu. Drugi to mistrzowski popis małżeństwa Małgorzaty i Macieja Borysiuków, którzy do akompaniamentu „Wohyniaków” odtańczyli „Tango andrusowskie”. Następnie wystąpili Maria i Wojciech Filipiukowie z Wohynia oraz zespoły „Malwy” z Komarówki Podlaskiej, „Świerżanki” ze Świerżów oraz „Czerwone Korale” z Zabiela. Punktem kulminacyjnym części artystycznej był występ kabaretu z Wohynia.

    Po prezentacji artystycznej, Przewodnicząca KGW w Wohyniu p. Mieczysława Kulicka – Muszyńska oraz Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz wręczyli wykonawcom podziękowania wraz z pamiątkowymi śpiewnikami.
   Po pierwszej części stanowiącej pokarm dla ducha, przyszła pora na coś dla ciała. Poczęstunek trwał do godzin wieczornych. Zebrani przy stołach wspólnie muzykowali i śpiewali. Nie obyło się też bez wspólnej zabawy i tańców.  Właśnie dzięki takim przedsięwzięciom promowana jest nasza Gmina oraz kultywowany
i propagowany folklor naszej małej ojczyzny,

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30