Wyjazd na wycieczkę w ramach programu „Poznaj Polskę”
1 lipca 2022

23 czerwca, a więc tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisiowólce dzięki podpisanej przez Gminę Wohyń umowie z Ministerstwem Edukacji i Nauki o dofinansowanie w rządowym programie „Poznaj Polskę” pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pogoda była świetna, a droga minęła nam bardzo szybko. Wyjechaliśmy punkt 6 rano i nikt nie zaspał

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Dzieci miały możliwość gry na rozmaitych instrumentach perkusyjnych, dętych i strunowych. Odwiedziliśmy wystawę internetu, techniki oraz postępu. następnie udaliśmy się na piętro gdzie dzieci mogły wszystkiego dotknąć i poczuć fizykę na własnej skórze. Podczas zabawy z chustami dzieci poznały zasady termodynamiki oraz pędu, natomiast napięcie powierzchniowe badaliśmy tworząc gigantyczną bańkę mydlaną…niestety szybko pękła…

Na koniec naszego pobytu w centrum udaliśmy się do planetarium gdzie sympatyczny Pan Olek przedstawił nam budowę układu słonecznego, nazwy konstelacji gwiazd oraz gdzie na niebie odnaleźć gwiazdę polarną. Czas minął nam bardzo szybko i przyjemnie. Następnie zeszliśmy na dół do bufetu gdzie czekał na nas ciepły i pyszny posiłek.

Kolejnym punktem naszego pobytu w Warszawie była wizyta na Starym Mieście. Odwiedziliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, udaliśmy się też przed Dom Prezydenta, Pomnik Syrenki oraz Pomnik Małego Powstańca. Dzieci były bardzo dzielne podczas pieszej wędrówki, a tego dnia zrobiliśmy naprawdę sporo kilometrów. Na koniec poszliśmy się ochłodzić do pobliskiej fontanny multimedialnej.

Jak przystało na każdą szkolną wycieczkę obowiązkowym punktem w drodze powrotnej była wizyta w restauracji McDonald’s. Poniżej krótka fotorelacja z wyjazdu.