Gmina Wohyń

Nagłówek

XXIII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „PSZCZOŁA TO SKARB”
Prowadzący wręczenie nagród
15 czerwca 2022

      W sobotę, 11 czerwca br., o godzinie 14.00 na Placu 9-go września 1939 roku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „PSZCZOŁA TO SKARB” zorganizowanego przez Starostę Radzyńskiego, Wójta Gminy Wohyń, Gminne Koło Pszczelarzy w Wohyniu, Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu oraz Gminne Centrum Kultury w Wohyniu.

Zaproszonych gości, laureatów konkursu wraz z ich opiekunami, pszczelarzy z wohyńskiego koła oraz przedstawicieli społeczności lokalnej powitali p. Dorota Wodowska – Dyrektor GCK w Wohyniu i p. Krzysztof Sokół – Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu. W krótkim programie artystycznym zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola przy Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Małych artystów do występu przygotowała p. Marlena Maliszewska.

     W tym roku, na ogłoszenie o konkursie odpowiedziało 60 uczniów z 5 placówek oświatowych powiatu radzyńskiego. Nadesłane prace konkursowe oceniało powołane przez organizatora Jury. Wszystkie nadesłane prace spełniały wymogi regulaminu i podlegały ocenie. Protokół z pracy komisji konkursowej odczytała jej Przewodnicząca p. Anna Tchorzewska. Prace były oceniane w czterech kategoriach wiekowych:

– „Przedszkolak” – od 3 do 6 lat – 17 prac

– „Junior” – klasy I – III szkoły podstawowej – 21 prac

– „Młodzik” – klasy IV – VI szkoły podstawowej młodzik – 12 prace

– „Senior” – klasy VII – VIII szkoły podstawowej – 10 prac

Przy ocenie i wyborze nagrodzonych prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, wybrana technika, oryginalność wizerunku i walory estetyczne. Biorąc powyższe kryteria pod uwagę Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia:

I. Kategoria „Przedszkolak”:

I miejsce – Michał Grudziński – Oddz. „0” – Szkoła Podstawowa w Lisiowólce,

II miejsce – Piotr Ilczuk – Oddz. „0” – Zespół Szkól im. Unitów Podlaskich w Wohyniu,

III miejsce – Aleksandra Mackiewicz – Zespół Szkół im. Unitów podlaskich w Wohyniu –

                   Przedszkole Gr. III

Wyróżnienia:

Małgorzata Piłat – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w

                   Krasewie,

Olivia Osypiuk – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu – Przedszkole Gr.II

Gabriel Borysiuk – kl. „0” – Szkoła Podstawowa w Turowie.

II. Kategoria „Junior”:

I miejsce – Ikramullah Pacha – kl. III – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli, II miejsce – Lena Kania – kl. III – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli, 

III miejsce – Aleksandra Ośko – kl. IIa – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu Wyróżnienia:

Piotr Rolla – kl. I – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli,

Antoni Harasim – kl. I – Szkoła Podstawowa w Lisiowólce, 

Wojciech Rybicki – kl. II a. – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu,

Amelia Łach – kl. I – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Krasewie

III. Kategoria „Młodzik:”

I miejsce – Wiktoria Fryszko – kl. IV – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli,

II miejsce – Milena Trościańczyk – kl. Va – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu,

III miejsce – Justyna Goluch – kl. VI – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu Wyróżnienia:

Katarzyna Grzywaczewska – kl. Va – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

Martyna Belniak – kl. IV – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli.

IV. Kategoria „Senior”:

I miejsce – Julia Gogół – kl. VIIIb – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu,

II miejsce – Sandra Tomczak – kl. VII a – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu,

III miejsce – Weronika Pietruszka – kl. VIII – Szkoła Podstawowa w Turowie

Wyróżnienia:

Maja Nekresz – Kl. VII – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

     Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali z rąk p. Szczepana Niebrzegowskiego – Starosty Radzyńskiego i Wójta Gminy Wohyń p. Tomasza Jurkiewicza, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uroczystego  wręczenia. Nie zapomniano również o nauczycielach przygotowujących dzieci do udziału w konkursie. Od organizatorów otrzymali specjalne podziękowania. Po dekoracji laureatów oraz ich opiekunów z krótkimi przemówieniami wystąpili: Starosta Radzyński – p. Szczepan Niebrzegowski, Wójt Gminy Wohyń – 

Tomasz Jurkiewicz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Radzyń Podlaski – p. Leszek Gajuś. Wszyscy zapewnili, że kolejne edycje Powiatowego Konkursu Plastycznego „Pszczoła to Skarb” będą przez nich wspierane, bo tylko proekologiczna edukacja najmłodszych zapewni przetrwanie pszczołom, a co za tym idzie i nam wszystkim. Następnie w krótkim programie artystycznym zaprezentował się zespół śpiewaczy „Wohyniacy”. W jego wykonaniu zebrani usłyszeli kilka skocznych utworów ludowych.

     Po części artystycznej została uroczyście zasadzona „Lipa Św. Ambrożego”, która już za kilka lat będzie dawała pożytek wohyńskim pszczołom. Aktu zasadzenia drzewka dokonali Starosta Radzyński, Wójt Gminy Wohyń, Nadleśniczy Nadleśnictwa Radzyń Podlaski oraz Prezes Gminnego koła Pszczelarzy w Wohyniu

     Na stoiskach Gminnego Koła Pszczelarzy z Wohynia oraz Pasieki „Akacjowy gaik” państwa Jolanty i Pawła Małafiejew z Milanowa można było kupić miody o różnych smakach i kolorach, wyroby z wosku pszczelego, narzędzia i odzież pszczelarską oraz inne niezbędne do pracy z pszczołami przedmioty. Każdy z uczestników spotkania mógł zabrać do domu rozdawane bezpłatnie sadzonki krzewów i drzewek miododajnych.

     Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla dzieci i młodzieży.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30