Zajęcia z piłki nożnej w Gminie Wohyń
25 lutego 2020

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wohyń Echo przy wsparciu finansowym Gminy Wohyń przez dwa lata prowadziło sekcje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Nadrzędnym celem programu było nauczanie gry w piłkę nożną, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz popularyzacja gry w piłkę nożną. Zajęcia były prowadzone przez certyfikowanego trenera Pana Fabiana Cioka.
Zakładane w projekcie cele i rezultaty zostały osiągnięte. Przygotowano i zorganizowano zajęcia sportowe w zakresie treningów technicznych, taktycznych, motorycznych oraz meczy kontrolnych z takimi drużynami jak Orlęta Radzyń Podlaski czy Orzeł Czemierniki. Ponadto wohyńska młodzież zdobyła wiedzę o zdrowym odżywianiu. Uczestniczono również w wyjazdach wraz z rodzicami na mecze piłkarskie Legii Warszawa oraz Górnika Łęczna. Podczas projektu zakupiono profesjonalny sprzęt sportowy o łącznej wartości ok. 6000 zł, w minionej edycji projektu zakupiono plecaki treningowe dla uczestników projektu. Zajęcia odbywały się z częstotliwością 2 razy w tygodniu na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Łącznie zrealizowano 130 treningów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci w efekcie czego w 2020 r. stowarzyszenie planuje już niebawem kontynuację treningów dla zróżnicowanych grup wiekowych.